Tokay Gecko (AAA) – وبلاگ اسباب بازی حیوانات

شما می توانید با خرید اسباب بازی حیوانات خود از طریق این لینک ها از وبلاگ اسباب بازی حیوانات حمایت کنید ای بی و آمازون.

منبع: https://animaltoyforum.com/blog/tokay-gecko-aaa/

گکو توکای می تواند حداکثر به طول 16 اینچ (40 سانتی متر) برسد و نرها به طور متوسط ​​بزرگتر از ماده ها هستند. آنها یکی از بزرگترین گونه های مارمولک در جهان هستند که مطمئناً به شناسایی این رقم کمک می کند. در 11 اینچ این اسباب بازی در محدوده اندازه متوسط ​​برای یک زن بالغ خواهد بود.

شرکت AAA با استفاده از نمونه‌های واقعی برای قالب‌گیری اسباب‌بازی‌های خود، برخی از واقعی‌ترین اسباب‌بازی‌های حیوانات را که تا کنون در پلاستیک تولید شده، ساخته است. برخی از آنها در ظاهر خود آنقدر قانع کننده هستند که به راحتی می توان آنها را با حیوانات واقعی یا حداقل تاکسیدرمی آنها اشتباه گرفت. طنز در اتخاذ این رویکرد این است که این شرکت اغلب به اسباب‌بازی‌های آن‌ها رنگ‌های نادرست می‌داد و نام‌های بسیار مبهم را برای شناسایی آن‌ها درج می‌کرد. در مورد این یکی، به سادگی به عنوان “مارمولک” شناخته می شود. به این ترتیب، شناسایی ارقام AAA می تواند دشوار باشد.

این اسباب بازی یک رنگ قهوه ای یکنواخت است و این با بدنه خیره کننده خاکستری آبی با لکه های قرمز و نارنجی گونه واقعی فاصله زیادی دارد. شکل‌های رنگی پرورش‌یافته در اسارت برای این گونه وجود دارد، از جمله برخی رنگ‌های قهوه‌ای، اما حتی آن‌هایی که هنوز دارای نوعی الگو هستند. علاوه بر این، چشم‌ها قرمز با مردمک‌های سیاه گرد هستند در حالی که مارمولک واقعی توکای دارای چشم‌های قهوه‌ای یا زرد با مردمک‌های بیضوی است.

  The New Home for GI Joe and Transformers Comics فاش شد

گکوهای توکای بومی شرق و جنوب شرقی آسیا هستند که در جنگل های بارانی و نزدیک خانه های روستایی زندگی می کنند. آنها نام خود را از تماس جفت گیری “تو-کای” که نرها می کنند گرفته اند. گکوهای توکای به فلوریدا، مارتینیک، بلیز و احتمالا هاوایی معرفی شده اند.

این اسباب بازی انتخابی عالی برای رنگ آمیزی مجدد خواهد بود. که از یک نمونه واقعی ریخته‌گری می‌شود، از نظر تشریحی به همان اندازه که ممکن است دقیق باشد. سر بزرگ و پهن است که به گکوهای توکای این امکان را می‌دهد تا نیش دردناکی ایجاد کنند، کاری که هنگام دستگیری از انجام آن دریغ نمی‌کنند. در طبیعت آنها شکارچیان شبانه هستند و بی مهرگان مختلف، خزندگان کوچک و دوزیستان را تعقیب می کنند.

حداقل سه شکل توکای مارمولک ساخته شده توسط AAA وجود دارد. یکی از این یکی کوچکتر است و از نمونه‌ای که به نظر می‌رسد یک نمونه نوجوان است، ریخته شده است. دیگری دهان باز دارد و نمی توانم بگویم که از نمونه دیگری تهیه شده است یا فقط یک نسخه اصلاح شده از این نمونه است.

بدن ریز پوسته شده با غده های گرد بزرگتر پوشیده شده است و فلس های لبی در امتداد لب ها وجود دارد. کف پاهای پهن با لاملا کامل شده است که به مارمولک اجازه می دهد از سطوح صاف و عمودی بالا برود. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد نمونه‌ای که این اسباب‌بازی از آن ریخته‌گری شده، دمی دوباره رشد کرده است، زیرا حدود 3/4 دم از نظر بصری با بقیه تفاوت دارد، با مرزبندی بین آنچه از دم قدیمی باقی مانده و قسمت رشد مجدد. گکوهای توکای قادر به اتوتومی دمی، توانایی انداختن و رشد مجدد دم خود هستند. دم‌های رشد مجدد شبیه دم‌های اصلی نیستند.

  ‘Zoodio World’ Creates a Virtual Educational World

من این مارمولک خاص را به عنوان مارمولک توکای شناسایی کرده ام (گکو گکو). Toy Animal Wiki آن را به عنوان یک مارمولک معمولی خانگی معرفی می کند (همیداکتیلوس فرناتوس) اما اینطور نیست. طول مارمولک معمولی خانگی به حداکثر 6 اینچ (15 سانتی متر) و اندازه اسباب بازی حدود 11 اینچ (28 سانتی متر) می رسد. بنابراین، در حالی که رنگ قهوه ای ممکن است با گکو معمولی خانگی مطابقت داشته باشد، اندازه آن مطابقت ندارد. و به یاد داشته باشید، این از یک نمونه واقعی ریخته شده است.

گکو توکای AAA یک شکل تکان دهنده است که متأسفانه برای این گونه کاملاً اشتباه نقاشی شده است. به همین دلیل، فقط برای کلکسیونرهای AAA یا مقیاس 1/1 جذابیت دارد. تعداد انگشت شماری از مارمولک های توکای کوچکتر وجود دارد، اما همه آنها در مقایسه با این یکی رنگ پریده هستند. تا کنون بهترین شکل مارمولک توکای رقم بازنشسته Safari Ltd. است، اما آن یکی نادر است و معمولاً قیمت بالایی دارد. این یکی فعلا باید انجام شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با