پیش از خرید دوبلکس ویلایی یا آپارتمانی حتما این 13 نکته را بخوانید - اسباب بازی رنگین کمان

پیش از خرید دوبلکس ویلایی یا آپارتمانی حتما این 13 نکته را بخوانید

چرا که طراحی ویلا به گونه ای انجام می شود که بین فضای داخل و خارج همبستگی طبیعی وجود دارد. این سیالیت و پویای را بهرش های مختلف می توان در نمای ویلا به وجود آورد. اگر از طرحی که تازگی ها مد شده، خوشتان آمده است و دوست دارید در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید، شما را منع نمی کنیم اما در این کار زیاده روی نکنید و سعی کنید چنین تغییراتی را در ابعاد کوچک به فضا بدهید. حمام و سرویس بهداشتی؛ هم از دیگر المانهای بسیار مهم در طراحی ویلا لاکچری مخصوصا در مدلهای دوبلکس و تریپلکس است. با این روش این طور به نظر می رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا. در صورتی که با خصوصیات هر یک از گزینه های طراحی داخلی ویلای دوبلکس آشنایی داشته باشید نتیجه موثری را دریافت می کنید. انجام این کار اصلا سخت نیست فقط کافی است تا قبل از طراحی نما بافت و فرهنگ آن منطقه مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد و سپس نتیجه بررسی ها با کمی ذوق و هنر معمارانه ترکیب شود تا به نتیجه مطلوبی برسد.

فقط دقت کنید در انتخاب نوع و شکل و طرح مبلمان باید اندازه فضای موجود را در نظر گرفت تا فضای کافی جهت استفاده از سایر وسایل و نیز راحتی حرکت وجود داشته باشد. ممکن است در زمان غیر عرف از ویلا استفاده شود ، بنابراین بحث تاسیسات آب و سرمایش و گرمایش یکی از مهم ترین بخش های طراحی و اجرای ویلا است. نورپردازی نمای ویلا هم به اندازه طراحی خود نمای ویلا مهم است. نماها باید به گونه ای طراحی شوند که علی رغم متفاوت بودن با ویلاهای مجاور هماهنگی غیر ملموسی هم با آن ها داشته باشد. دکوراسیون ویلا در هر کدام از این مناطق باید با توجه به آب و هوا طراحی شود . بارندگی در مناطق شمال کشور به شکل کج و از شمال و شمال غربی است. در طراحی نمای ویلاهای بلند باید به این نکته توجه کرد که ایجاد تنوع بیش از حد با استفاده از مواد و مصالح می تواند از سادگی و خوانایی نمای ویلا که مهم ترین اصل در طراحی نما است بکاهد.

از این رو تعداد زیادی از افرادی که در شمال ویلا دارند از کیاهان برای تزئین و زیبا نمودن دکوراسیون داخلی ویلا استفاده می کنند. توجه داشته باشید که شرکت های حرفه ای در طراحی آپارتمان حتی به اندازه های استاندارد در طراحی همین اتاق ها نیز توجه می کنند. طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشنایی با روش جدید چیدمان لوازم منزل موجب انتخاب بهتر سبک مورد علاقه شما در هنگام طراحی خانه میگردد. در طراحی حیاط آپارتمان، نما و ساختار کلی آن انتخاب متریال مناسب اهمیت زیادی دارد. فضای غذاخوری نیز مانند فضای پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

  رسانه ژاپنی: وزیر خارجه کره شمالی احتمالا سال گذشته اعدام شده است

افراد بسیاری از رنگ ها می ترسند بنابراین ترجیح می دهند از آنها استفاده نکنند. به گونه ای انتخاب کرده و بچینیم که علاوه بر زیبایی و جذابیت از تمامی فضاهای موجود استفاده بهینه را ببریم. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید. در این صورت می توانید پس از چند سال که از مد افتادند آنها را با طرحی دیگر و هزینه ای کمتر تغییر دهید. بافت و الگوی نمای داخلی و خارجی ویلا باید با هم هماهنگ باشد و سبک و فرم یکسانی داشته باشد. برای استخر و جکوزی باید محلی برای طراحی حیاط ویلا در نظر گرفته شود که حریم خصوصی هم رعایت گردد. ساخت استخر و سایر تجهیزات تفریحی گام بعدی است که در محوطه سازی ویلا به آن پرداخت می شود. نقشه دوبلکس بهترین راهکار برای ساخت ویلایی با زیر بنای کوچک است. آشپزخانههای ویلا به صورت اپن همراه با جزیره طراحی میشوند. طراحی خانه در داخل خانه می تواند از سبک ها و جهت های مختلفی برخوردار باشد اما باید بسیار جذاب باشد. جهت مشاهده جزئیات بیشتر بر روی طراحی نمای ساختمان کلیک کنید.

با آشنایی با انواع سبک های طراحی دکوراسیون خانه و آپارتمان میتوانید مزایا و معایب هر کدام را ببینید و بنا به سلیقه خود آنچه دوست دارید را برای منزلتان برگزینید. برای شما آماده کرده است که پیشنهاد می کنم حتماً ببینید. از جمله نکات جالب و حائز اهمیت در رابطه با طراحی ویلای کلاسیک پیروی از نظم و تقارن است. نمی توان اهمیت این نکات را ندید گرفت ولی در این میان بایدها و نبایدهایی وجود دارد که شما را در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان هدایت می کند. فضای قابل توجه این محیط ها، خلاقیت در طراحی، ارتباط عناصر و همچنین امکانات بسیار زیاد، باعث پیدا شدن ایده های عالی در طراحی این محیط های دوست داشتنی شده است. اگر در زمینهی طراحی نما تخصص کافی را ندارید بهتر است با مطالعه این مقاله، طرح اولیهی نمای ساختمان ویلایی خود را در نظر بگیرید و سپس برای اجرای دقیق و اصولی آن با متخصصین این کار مشورت کنید.

پس از قرار دادن آنها بر دیوار مطمئن شوید که فاصله آنها بین 5 تا 15 سانتی متر از یکدیگر است. تزیینات داخلی از انتخاب رنگ گرفته تا نورپردازی، نحوه چیدمان وسایل و انتخاب اکسسوری ها، تناسب و هارمونی بین وسایل و ارتباط بین فضاهای مختلف را شامل می شود. در این بین شرکت های زیادی فعالیت دارند که امکان انتخاب را برای کارفرمایان دشوار کرده است. ما در فضای شهری با یک ویلا روبرو نیستیم، در واقع هر ویلا جزئی از فضای شهری محسوب می شود که زشتی آن بر فضاهای عمومی تأثیر گذار است. با شرایط اقلیمی، محیط و خاک منطقه سازگار باشند، با معماری و بافت و زیبایی شهری حوزه اطراف همخوانی داشته باشد و از همه مهمتر با نوع سبک ساخت آپارتمان همسو باشد. بنابراین ویلاهای پرنور و ترجیحاً با مساحت بزرگ مورد توجه آن ها قرار خواهند گرفت.

  دوره آموزش جامع و کامل ارز دیجیتال از صفر تا صد در ۱۰۴ جلسه | حسینی فایننس

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای پروژه، هزینه ها و مباحث فنی و مهندسی با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان نیز استفاده کنید. یک طراح با تجربه و حرفهای به خوبی میداند که در کدام قسمتهای ویلا باید از چه سبکی از نورها استفاده کند. برای آنکه بتوان دیزاین و دکوری منحصر به فرد و خیره کننده در یک ویلا ایجاد کرد، فضایی که در اختیار طراح معماری داخلی قرار داده می شود، باید از وسعت طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن خوبی برخوردار باشد. برای این ویلاها بهتر است از یک موتیف در همه قسمت های نما استفاده شود، و فقط با استفاده از یک یا دو المان شاخص در نما از یکنواختی بصری آن بکاهید. نترسید، هر چه معرف شخصیت شما است و از تماشای آن لذت می برید را در فضای خانه و مقابل چشمتان قرار دهید و با دیدن آن لبخند بزنید. طرح کلینقشه قبل از انجام با ارائه قیمت طراحی داخلی منزل در اختیارمشتری قرار می گیرد.

همه ما به خوبی از اهمیت دیتیل های اجرایی با خبر هستیم و می دانیم که هر چه این جزئیات در کارها بیشتر باشد کار حرفه ای تر و پخته تر به نظر می آید اما قبل از این که به چگونگی اجرای نماها و دیتیل های اجرایی آن توجه کنیم باید انتخاب مصالح درستی داشته باشیم، شرط رسیدن به یک نمای خوب این است که بدانیم چه مصالحی در کنار یکدیگر زیباتر به چشم می آیند و هماهنگی بیشتری را در نما ایجاد می کنند. اما این نما باید به گونه ای طراحی شود که صرفا یک صفحه دو بعدی فاقد ارزش بصری نباشد، طراحی نمای ویلا به عنوان اولین عنصر تاثیر گذار بر مخاطب باید فکر شده و طبق اصول طراحی شود و البته که طراحی اصولی نمای ویلا ها دارای نکته های بسیاری است. البته به شرط ان که این کار نمای شما را بیهوده شلوغ نکند و کارآیی آن را تحت شعاع قرار ندهد. در این مرحله بهتر است که از یک دکوراتور داخلی حرفه ای هم کمک بگیرید.

  چالش‌های بلندمدت ابتلای افراد به «کووید طولانی»

اکثرا اجرای باغ ویلا در ویلا های قدیمی یا تازه ساز و بزرگ در حومه شهرها، روستاها و حتی گاهی درون شهرها نیز انجام می شود. این مسئله برای جداسازی فضاها میتواند کمک شایانی به طراحی شما داشته باشد، محل قرار گیری اتاقها را مشخص تر نماید و آشپزخانه شما را با ارتباط به سالنهای مختلف، مانند یک مروارید درون صدف نشان دهد. اگر فضایی در خانه شما سرد و بی روح به نظر می رسد، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. اگر در ویلا مورد نظرتان کاربری های مختلفی دارید با استفاده از طراحی نمای ویلا می توانید آن ها را به وسیله مواد و مصالح مختلف شاخص تر کنید. تاسیساتی که انتخاب می شوند باید با آب و هوای منطقه سازگار بوده و بتوان از آن استفاده نمود . 6. فرش های کوچک و طرح دار بهترین انتخاب برای فضاهای نه چندان بزرگ هستند چرا که می توانند به تنهایی به فضا رنگ، ابعاد و هیجان ببخشند. اجاره دادن خونه های دوبلکس به دلیل اینکه چندان تو ساختار خونه های ایرانی متداول نیستند سخت تر هست و اگر تصمیم بگیرید خونه دوبلکس تون رو برای مدت طولانی در اختیار فرد دیگه ای قرار بدید، لازمه به دنبال یک مستاجر ثروتمند (اما علاقه مند به اجاره منزل!) بگردید.

1 – سبک مدرن: در این سبک حس سادگی در تمام عناصر خانه مشاهده میشود. بنابراین همانطور که مشاهده می کنید طراحی آپارتمان و ویلا پیچیده تر از چیزی است که در ظاهر به نظر می رسد. در طراحی نما هم تنوع رنگ بسیار مهم است هم تنوع بافت و دست یافتن به همه این نکته ها به وسیله مواد و مصالح استفاده شده در نما به دست می آید. چهار نوع نورپردازی در طراحی ویلا استفاده میشود که عبارتند از نورپردازی پس زمینه، نورپردازی مخفی، نورپردازی دکوراتیو و نورپردازی تأکیدی. طراحی داخلی بدین معنی است که وسایل خانه را در بخش های مختلف منزل مانند پذیرایی، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و … خود پله ها رنگ قهوه ای بسیار تیره دارند اما دیوار کناری کاملا سفید است. طبقه همکف در این طرح به وسیله یک پله منحنی در مرکز به دو قسمت تقسیم شده است و بدون هیچ وید یا بازشدگی در سقف، کاملا محصور و مجزا از طبقه فوقانی می باشد. نحوه چیدمان و دکوراسیون حیاط ویلا باید با در نظر گرفتن اصول خاصی انجام شود و در مورد دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک بهتر است به نکاتی توجه کنید تا ویلای شما زیباتر و لوکستر به نظر برسد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار