مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید!

برنارد کورنول یک نویسنده انگلیسی است که بر داستان‌های تاریخی تمرکز دارد. بیشتر آثار او بر کمپین واترلو متمرکز شده است که آخرین لشکرکشی ناپلئون در اوایل قرن نوزدهم بود. در نهایت، ناپلئون در واترلو توسط ائتلافی از کشورهای مختلف شکست خواهد خورد.

۷. بانوی سربدار

تیمرو نیشابور و هرات را تسخیر کرد و آل کرت را به تصرف در آورد و در هرات از سرهای مردم مناره ها ساخت. سپس رو به خزر نهاد و اهالی برخی از شهرهای آن را به قتل رساند و مازندران را تا سال 750 هجری در تصرف ملوک باوند بود تسخیر کرد. بهترین تفریح و سرگرمی تیمور دیدن فواره خون بعد از بریدن سر انسانها به دست جلادان بود.

  • در سال ۱۹۸۳ این اثر در قالب گزارش حفاری گروه ایتالیایی در نشریه ای به چاپ رسید.
  • در جلدهای مختلف آتش بدون دود، اختلاف و تفاوت نسلی و تاثیرگذاری باورهای خرافی بر کیفیت زندگی مردمان ساکن ترکمن صحرا، امری مشهود به نظر می‌رسد.
  • البته او بسیاری از موفقیت هایش را به وزیر دانایش بزرگوار مدیون هست که از عارفان زمان خود بود.
  • شاید همه به مطالعه تاریخ علاقه‌مند نباشند، اما ماجرای رمان تاریخی فرق می‌کند.
  • هر چوبی که بر نمد کوبیده می‌شد برای او ضربه‌ای بود که در نظرش سم را مهلک‌تر می‌کرد.
  • این کتاب به‌صورت ویژه درباره اوایل جنگ و سرگشتگی و آوارگی مردم در ماه‌های اول جنگ نوشته شده است که از این جهت خواندنی و متفاوت است.

نویسنده بانوی سربدار در این کتاب به‌سراغ سوژه تازه‌ای رفته و داستان بانوی تأثیرگذاری در این نهضت را شرح می‌دهد. کتاب نثر روانی دارد که و مخاطب را به‌خوبی با خود همراه می‌کند. اگر علاقه‌مند به خواندن روایت‌های مختلف از زوایای متفاوت از نهضت سربداران هستید، خواندن این رمان خالی از لطف نخواهد بود. نهضت سربداران یکی از قدرتمندترین و زیباترین اتحادهای مردمی است که بعد از یک قرن حکومت مغول‌ها در خراسان شکل گرفت. کتاب دیلماج راوی سرگذشت یک شخصیت خیالی به نام میرزا یوسف‌خان مستوفی در دوران قاجار است. میرزا یوسف‌خان، مترجم دستگاه انطباعات ناصرالدین‌شاه و مظفرالدین‌شاه است.

از آنجاییکه که رتبه‌بندی همچین فهرستی غیرممکن است، ترتیب خاصی برای معرفی این نویسندگان وجود ندارد. حکایت را داستان‌واره‌ای کوتاه می‌دانند که نتیجه اخلاقی دارد و در انتهای آن خواننده یا شنونده نصیحت می‌پذیرد. زبان حکایت ساده و روان است و شخصیت‌های آن انسان‌ها، حیوانات یا موجودات بی‌جان هستند. حکایت‌ و داستان کوتاه آموزنده از بزرگان به دلیل اینکه شخصیت اصلی آنها شناخته شده است، از تأثیرگذاری بیشتری برخوردار هستند. پانزده حکایت جالب از بزرگان را در مطلب پیش رو بخوانید.

نخستین پادشاه ایران

جلسه داشت شروع می شد و نماینده هیات انگلیس روبروی دکتر مصدق منتظر ایستاده بود تا بلکه بلند شود و روی صندلی خویش بنشیند ، اما پیرمرد اصلاً نگاهش هم نمی کرد . اسب شیخ جست و خیز می¬کرد و سوارش محکم به زین چسبیده بود تا زمین نخورد. آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی شما کاملا” محرمانه خواهند بود. مرد ذغال‌فروش فقط یک شلوارک به پا داشت و مشغول جدا کردن ذغال از خاکه ذغال‌ها بود و در نتیجه گرد ذغال با بدن عرق کرده و عریان او منظره وحشتناکی را بوجود آورده بود.

نامه تاریخی امیر کبیر به ناصرالدین شاه

مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید!

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار