طراحی دکوراسیون مطب در تهران - اسباب بازی رنگین کمان

طراحی دکوراسیون مطب در تهران

به فضای کلینیک نگاه بیندازید و ببینید در هر قسمت، چه کارهایی میبایست صورت گیرد تا هم رضایت بیمار افزایش یابد و هم فعالیتها آسان تر انجام شود. این کار باعث استفاده بهتر از نور طبیعی نیز میشود و نور خورشید به صورت نسبتاً یکسان در فضای سالن درمان پخش میشود. از هیدروتراپی همچنین در بسیاری از اختلالات عصبی، به عنوان روشی برای کاهش اسپاسم و افزایش قدرت عضلات استفاده میشود. قسمت داخلی گروه عضلات چهار سر ران ، به نام واستوس مدیالیس، اغلب در مقایسه با سایر عضلات این گروه ضعیف است. با توجه کافی به قسمت پذیرش کلینیک خود، می توانید به مردم احساس کنید که در آستانه زندگی بهتر ایستاده اند. قسمت انتظار احتمالاً بخشی از مجموعه درمانی و مطب شما است که بالاترین پتانسیل را برای آرامش بیماران دارد.

میز یا میز تحریر و سایر مبلمان مورد استفاده در محل پذیرایی باید ساده، بی نقص و محکم باشد تا قابلیت اطمینان را از دکوراسیون داخلی مطب مامایی خود نشان دهد. روشنایی در قسمت پذیرایی و انتظار می تواند کمتر باشد تا احساس آرامش بیماران را هنگام انتظار مختل نکند. برای این کار لازم است یک تلویزیون را در بهترین جای ممکن در قسمت انتظار آنها نصب کنید. اگر هم تصمیم بگیرند که روی آن ها فرش قرار بدهند، مسلما از فرش هایی با یک طرح و رنگ استفاده می کنند و طرح های ساده و تک رنگ. استفاده از رنگ های گرم همچون قرمز و یا رنگ هایی همچون مشکی، می تواند سبب تشدید درد بیماران و کلافگی و به هم ریختگی آن ها شود. این اتاق ها یا فضاها می توانند به عنوان ایستگاه های کاری یا مکان هایی که کارمندان می توانند جلسه خصوصی داشته باشند. انتخاب مبلمان و صندلی برای این مکان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و برای راحتی بیماران در اتاق انتظار باید از مبلمان راحت و کاربردی استفاده نمایید. آنها همچنین باید از ارتفاع مطلوبی برخوردار باشند تا بیماران بتوانند به راحتی به مسئول پذیرش شما مراجعه کنند.

دکوراسیون دندانپزشکی باید با مشورت طراحان حرفهای صورت گیرد. عنصری که بیشتر مختص به دکوراسیون کلینیک پزشک است، سفارشی سازی آن است. نور پردازی اتاق پزشک و همچنین اتاق انتظار بهتر است که به شکل ملایم و غیر مستقیم باشد. بیماران معمولا مدتی را در اتاق انتظار و یا بر روی یونیت دندانپزشکی در مطب سپری می نمایند. بنابراین دکوراسیون داخلی مطب باید با توجه به رده سنی مراجعه کنندگان انجام شود. یکی از مهم ترین عامل هایی که درطراحی داخلی مطب روانشناسی بسیار تاثیرگذار می باشد، مقوله ی رنگ می باشد. از این رو در این مقاله از وبلاگ گروه طراحی و معماری کامیار معروفزاده به بررسی مراحل طراحی مطب پزشکی میپردازیم. در حین نصب تجهیزات، مهم است که اطمینان حاصل کنید که محل قرارگیری آنها به گونه ای طراحی شده است که فضای کافی برای گردش و تنظیم تجهیزات را در هر زمان که لازم باشد فراهم باشد. کلینیک شما محل بهبودی و دروازه ای برای زندگی بهتر برای بیماران شما است. محل قرارگیری اتاق کنترل، باید به گونه ای باشد که تکنسین بتواند بیمار را در زمان تصویر برداری مشاهده کند.

  عناوین روزنامه‌های مطرح جهان؛ ۱۱ وزیر زن در کابینه جدید رئیس جمهوری برزیل

مبلمان باید علاوه بر نشستن، جنبه های دیگری مانند قفسه مطالب خواندنی(مجلات، روزنامه ها، کتاب ها)، نمایش پوسترها و انتشار اطلاعات را نیز در بر داشته باشد. علاوه بر راحتی، طاهر مبلمان نیز اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این در طراحی مبلمان نیز سعی شده است ابعاد، رنگ و فرم مبلمان، متناسب با فضا طراحی شود تا فضایی مطلوب و دلنشین را فراهم آورد. اگر تصمیم به طراحی کلینیک دندانپزشکی دارید بهتر است از یک معمار و تیم حرفه ای باتجربه کمک بخواهید تا بهترین و زیباترین مطب را برای کسب و کار شما اجرایی کنند. به طور مثال طراحی داخلی مطب اطفال باید دارای فضایی شاد و کودکانه باشد. از آنجایی که نحوه معاینه بیمار در مطب چشم پزشکی به گونه ایست که بیمار می بایست در فاصله ای نسبتا قابل توجه از یک تابلو و یا مانیتور قرار بگیرد پس باید این نکته را در طراحی دکوراسیون خود در نظر داشته باشیم. انتظار می رود در طول روز یا در یک بازه زمانی خاص چند ویزیت بیمار داشته باشید؟ مطب دندانپزشکی مکانی است که پزشک بخش مهمی از روز خود را در آن میگذراند. طراحی داخلی مطب دندانپزشکی باید به گونه ای باشد تا با توجه به حال و روز بیمار انجام شود و از احساس کلافگی مراجعه کننده کاسته شود.

بسیاری از این نکات مطمئناً برای کایروپراکتیکها و کلینیکهای ماساژ اعمال می شود، اما واقعیت این است که کلینیکهای فیزیوتراپی احتمالاً به فضای بیشتری نیاز دارند.برای کلینیک های چند رشته ای، این یک ابزار فوق العاده برای شروع برنامه ریزی است. اگر دوست دارید فعالیت بیشتری انجام دهید، بهتر است به سایه های پاستلی مانند سبز روشن ملحق شوید. اگر کلینیک شما کوچک است یا مناطقی وجود دارد که می توانید خدمات متعددی در آنها ارائه دهید، می توانید چراغ هایی را نصب کنید که در آنها بسته به نیاز در یک زمان خاص روشنایی خاصی تنظیم شود. به صورت کلی این فضا دارای صندلی هایی می باشد که هر چقدر این صندلی ها بیشتر و راحت تر باشند ، رضایت افراد بیشتر جلب خواهد شد . در طراحی این مجموعه توجه همزمان به سه بعد کف، دیوار و سقف صورت گرفته است و سعی شده است از رنگ های روشن مخصوصا رنگ سفید که در فضاهای بهداشتی درمانی بسیار متداول است، بهره گرفته شود.

  چرا چین می تواند نقش سازنده در افغانستان ایفا کند؟

در صورت وجود، سیمها و اتصالات باید به شکلی مرتب کار شود تا مردم از روی آنها رد نشوند و حال و هوای مرتبی را ارائه دهند. تنوع رنگ در کلینیک پزشک می تواند بر روی وسایل تزئینی یا کارهای هنری انجام شود. همچنین میتوانید طبق آموزشی که در بخش دیزاین مطب زیبایی قرار داده ایم، از ابزار و وسایل تزئینی استفاده کنید تا جلوه ی زیبایی به مطب خود ببخشید. در دکوراسیون مطب و کلینیک های درمانی زنان از آنجایی که مراجعه کنندگان زنانی هستند که یا مشکلات و بیماری های زنان دارند و یا در انتظار متولد شدن فرزندشان میباشند باید با طراحی داخلی مناسب تا حد امکان استرس را کاهش دهند و تجهیزات لازم برای زنان باردار مثل فضای نشستن کافی و آسانسور در نظر گرفته شود استفاده از گل و گیاه و همچنین آب نماها نیز می تواند گزینه خوبی برای کاهش استرس در فضا باشد البته می توانید این تاثیرات را به وسیله فرم های مناسب و نورپردازی و رنگ ها موثرتر کرد. در داروخانه نباید از کفپوش های لینولئومی یا نور لامپ های فلورسنتی برای طراحی دکوراسیون داروخانه ایتفاده کنید.

در قسمتهایی نیز استفاده از طیف رنگهای شاد اما آرامش بخش مانند سبز بسیار کاربردی و تاثیرگذار است.استفاده از تصاویر رنگی جذاب و ترجیحا طبیعی برای سالن انتظار به جهت دور کردن ذهن بیمار از استرس و فضای دندانپزشکی بسیار مناسب است.استفاده از تلویزیون و یا تصاویر طبیعی آرامش بخش روی قسمت یونیت دندانپزشکی عنصری بسیار کاربردی برای دور کردن ذهن بیمار از محیط است. برای جلب توجه بیمار کارهای خلاقانه و زیادی می توان با میز منشی انجام داد. بنابراین سعی کنید از طرحهای مختلف خلاقانه و متناسب با این فضا استفاده نمایید. بسته به نوع کلینیک، از کارهای هنری با رنگ های تسکین دهنده استفاده کنید.

یکی از راههای مناسب و مؤثر برای ایجاد یک فضای گرم و صمیمی برای بیماران در مطب استفاده از طراحی و دکوراسیون مناسب با این فضای است. توجه به طراحی مجموعه درمانی و مطب میتواند آن را به مکانی آرام بخش تبدیل کند که به بهبودی آنها کمک کند. در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی باید متخصص خودش در رابطه با تجهیزات پزشکی ایده و نظر و همچنین کمی اطلاعات داشته باشد یک متخصص عالی و کار بلد در این مورد میتواند با طراحی خوب خود با استفاده از چیدمان و زیباییشناسی به بیماران خوشآمد بگوید. طراحی نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان می باشد. منصفانه است که بگوییم بزرگترین نکته در هنگام طراحی مطب پزشک،مدیریت فضا است. مسأله نور و روشنایی یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی داخلی کلیه اماکن از جمله مطب پزشک و دکوراسیون فضای انتظار مطب محسوب می شود. اما در مطب یک پزشک مشغول به کار است. وقتی برای یک ساختمان طراحی داخلی صورت می گیرد، فقط معنی اش این نیست که ظاهر و پوسته ی کار طراحی شود.

  محبوبیت نخست وزیر ژاپن کاهش یافت

از یک در بزرگ استفاده می شود تا بتوانند با فضای کافی برای شخصی که آنها را همراهی می کند به راحتی قدم بردارند. یکی دیگر از نکات مهمی که در خصوص طراحی داخلی مطب های دندانپزشکی می توان برای آن ارزش ویژهای قائل شد، این است که می توانید به جای به کار بردن مبل های اداری از مبلهای راحتی استفاده نمایید. ممکن است بیمار یا همراه، زمان زیادی را در مطب بماند و نیاز به شارژ گوشی همراه خود داشته باشد. ورودی مجموعه درمانی و مطب شما جنبه مهمی است که به شدت بر راحتی بیمار تأثیر می گذارد. از آنجایی که نخستین بخشی که مراجعه کنندگان در بدو ورود به کلینیک به آن مراجعه میکنند، بخش منشی است، پس باید در جایی قرار داشته باشد که دسترسی به آن آسان باشد و افراد بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. همچنین باید محلی وجود داشته باشد که در صورت عدم استفاده، تجهیزات بتوانند در آن ذخیره شوند.

پس باتوجه به نوع افرادی که به مطب شما مراجعه میکنند باید طراحی خاصی برای این بخشها در نظر بگیرید. ذکر این نکته نیز ضروری است که بیمارانی که به مطب های روانشناسی برای درمان مراجعه می کنند، نسبت به بیمارانی که برای امراض جسمی به مراکز و مطب ها مراجعه می کنند و هم چنین بیماران بستری، نیاز بیشتری به حضور در فضاها و محیط های آرامش بخش و جذاب و صمیمی دارند. البته توجه داشته باشید تا در خانه و آرامش بیشتری القا کند و. ترکیبات رنگ های چوبی به همراه رنگ سبز اثر آرامش بخشی دارند که می توان در این فضا استفاده کرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار