طراحی، ساخت و هوشمند سازی اتاق فرار کوشش کار نوین | آل اسکیپ - اسباب بازی رنگین کمان

طراحی، ساخت و هوشمند سازی اتاق فرار کوشش کار نوین | آل اسکیپ

طراحی معما در واقع مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش اتاق فرار است، بسیاری از افراد اتاق فرار را با حل معما و چالش می‌شناسند، ارتباط مستقیم معما با سناریو یک حسن برای مجموعه‌ اتاق فرار است. ما پیش از این داستان‌های معمایی، هیجان‌انگیز و ترسناک مانند جوکر یا فرار از زندان را تنها در فیلم‌های سینمایی یا سریال‌ها دیده‌ایم. اما سخت افزار و نرم‌افزار اتاق فرار امکان حضور کاملاً واقعی و فیزیکی را در چنین محیط‌های جذابی برای ما فراهم می‌آورد. اتاق فرار بسیار محبوب است زیرا در حین بازی به قدری ذهن و حواس شما را درگیر می‌کند که متوجه گذر زمان نمی‌شوید.

گام ششم : طراحی و ساخت دکور

ترسناک، اکشن، درام، دلهره‌آور، تاریخی، جنگی، فانتزی، هیجانی و جنایی ژانرهای اصلی اتاق فرار هستن و همون‌طور که مطمئناً می‌دونید، اسکیپ روم ترسناک توی ایران بیشترین طرفدار رو داره. معماهای مطرح شده برای بازی و نوع سرنخ ها و محل پنهان سازی آنها از دیگر بخش های مرتبط با سناریوسازی می باشد که طراحی حرفه ای آن می تواند به شدت بر هیجان بازی بیفزاید. افراد متخصص در این حوزه از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و با کدهای رمز، معماهای مختلف و تست هوش و بازی های فکری آشنایی کافی دارند.

متریال ساخت با کیفیت بالا و دارای پشتیبانی همه‌جانبه‌ی محصولات آریو باعث می‌شود که این هزینه‌ها به پایین‌ترین سطح ممکن خدمات کارخانه اتاق فرار برسد. اتاق فرار یک بازی محبوب برای تمام گروه‌های سنی بالای ۱۲ سال است که می‌تواند در قالب گروه‌های دوستانه و خانوادگی و حتی برای برگزاری جشن تولد و سایر مناسبت‌ها استفاده شود. اتاق فرار و تفریحات دنیای واقعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و نقطه شروع به وجود آمدن هر اتاق فرار خطور ایده به ذهن سازنده است و در صورت پرداخت به ایده و تفکر بیشتر در مورد ایده منجر به گسترش میشود تا تبدیل به یک طرح شود. برای طراحی اتاق شکنجه ابتدا به سراغ یک طراح دکوراسیون داخلی میرویم و پس از شرح هویت فضا و المان های مهم فضا پس از سه روز یک فایل سه بعدی از فضا دریافت میکنیم و مبلغx را جهت طراحی فضا به طراح پرداخت میکنیم. بخش بسیار عمده هزینه‌های اتاق فرار در این بخش وجود دارد و متغیرهای بسیار زیادی در پیدایش رقم آخر دخیل هستند و بازه عددی وسیعی را رقم میزنند که موجب میشود هیچکس به هیچ نحوی نتواند یک قاعده کلی منطبق برای همه بازی ها خلق کند.

  • فرقی نمی کنه از چه معمایی استفاده می کنی قفل یا اعداد، معمای سایه یا معادلات ریاضی، تطبیق رنگ یا جوهر نامرئی در هر صورت معماهای اتاق باید متفاوت و متنوع باشن و در سطح های مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته طراحی بشن.
  • پس یکی از ویژگی های یک اتاق فرار خفن، گیم مسترهای خوش اخلاق و حرفه ای است.
  • وقتی چندین طراح به طور همزمان روی یک معما کار می‌کنند، باید بسیار مراقب باشند تا سرنخ‌های زیادی از یک معما در اتاق باقی نماند.
  • طراحی سناریو یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساخت اتاق فرار است، افراد علاقه‌مند به اسکیپ روم اوقات فراغت خود را مشغول بازی در اتاق فرار هستند، به دنبال تجربه‌های جدید می‌گردند در واقع سازندگان اتاق فرار با افراد خلاقی سروکار دارند.
  • در ادامه با تمام باید و نبایدهای ساخت اتاق فرار آشنا می‌شوید و هر سوال و چالشی که در مسیر قرار دارد را بررسی می‌کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
  چین: اسرائیل اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند

مهم اینه که بازیکن در جریان بازی نتیجه تلاش ها شو ببینه و بازی یه بازخورد مستقیم و فوری داشته باشه. تیم بازیسازی تایم‌فور‌فان با اتکا به دانش آکادمیک علم بازیسازی و تجربه فعالیت در راستای طراحی سرگرمی درصدد است تا با ارائه پکیج های بازی با کیفیت درخور به عزیزان علاقه مند به ورود به صنعت بازی و سرگرمی بستر همکاری با مجموعه تایم‌فور‌فان را فراهم سازد. شما هم میتوانید پکیج های آماده بازی که شامل طراحی کامل یک سرگرمی و راهنمای اجرای فضای مربوط به آن است را از طریق این صفحه تهیه کنید. همچنین میتوانید با استفاده از پکیج های شخصی سازی شده پرداخت و تکمیل ایده های خود را به تیم بازیسازی تایم‌فور‌فان بسپارید.

اتاق فرار گرمابه

اگر مراحل قبل را توانستید پشت سر بگذارید بهتر است به دنبال کارکنان و یا اکتور بازی باشید، برای انتخاب اکتور باید فردی را پیدا کنید که بسیار پویا و فعال باشد همچنین بتواند در ساعت‌های مختلف یک نقش ثابت را بازی کند. اما در هنگام طراحی معما تلاش کنید که معما خلق کنید و نه هر چیز مشابه ای که بتوان از آن برداشت های متفاوت داشت، طرح معما در واقع یعنی نگاه واحد به یک چالش که با استفاده از سرنخ‌هایی که بازی می‌توان به پاسخ رسید. لازم به ذکر است که تجهیزات آریو به دلیل کیفیت ساخت بالا، امکان بهره‌برداری و کسب درآمد را به مدت بیش از سه سال و با هزینه‌ی نگهداری اندک فراهم می‌نماید. استفاده‌ی ناچیز اتاق فرار از منابع انرژی مانند برق، باعث می‌شود که قبوض جاری مجموعه‌ی اتاق فرار بسیار کم باشد. علاوه بر این، نیاز به نیروی انسانی زیادی هم ندارد زیرا اتاق فرار را می‌توان با تنها یک یا دو اپراتور مدیریت کرد.

  عناوین روزنامه‌های جهان؛ کمک نظامی آمریکا به اوکراین از انبارهای اسرائیلی

طراحی، ساخت و هوشمند سازی اتاق فرار کوشش کار نوین | آل اسکیپ

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار