راهنمای خرید آنلاین: معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی اسباب بازی

منبع انرژی که در این نوع اسباب بازی ها مورد استفاده قرار گرفته می شود می تواند گاز، بنزین و باتری های شارژ شدنی باشد. انتخاب نا صحیح اسباب بازی می تواند به اعتماد به نفس کودکتان صدمه وارد کند . گل رُس، شن، خمیر بازی، لگوها و قطعات ساختمان سازی، وسایل پیچ کردنی، نقاشی با آبرنگ، نقاشی انگشتی یا با مداد شمعی و مداد رنگی بیشتر دارای چنین خصوصیاتی هستند و این کودک است که بیشترفعالیت می کند نه اسباب بازی . در چهار سالگی، بچهها از بریدن قطعات کاغذ رنگی و چسباندن آنها روی مقوا لذت میبرند. کودکان نوپا از بازی های « داخل گذاشتن – بیرون آوردن» لذت می برند ؛ لذا مکعب هایی با اندازه ها و شکل های مختلف، فنجان های پلاستیکی، قاشق، اسباب بازی های داخل حمام، پیاله، صفحه های گردی که روی قطعات چوبی عمودی سوار می شوند و هرم های اسباب بازی، همگی از اسباب بازی های مورد علاقه آنها هستند. می توان از جعبه های پلاستیکی با اندازه های مختلف برای ساعت ها بازی داخل گذاشتن و بیرون آوردن ، برداشتن و ریختن آب در حمام ، پر و خالی کردن ماسه، یا بازی با گِل در باغچه استفاده کرد. این مسئله باعث می شود کودک در دوران نوجوانی برای لذت بردن از به کارهای خطر ناک روی آورده یا از داروهای محرک برای ایجاد لذت استفاده کند .

در فروشگاه آنلاین بازار اسباب بازی وقت و انرژی زیادی صرف شده است تا اطلاعات لازم درباره اسباب بازی گردآوری شود . کودکی که قبل از بازی کردن با اسباب بازی آن را خراب می کند احتمالا این حرکت یعنی مخالفت با پدر و مادر است . عدم شناخت مراحل رشدی کودک موجب می شود پدر و مادر نیازهای مربوط به دوره های کودک خود را نشناسند و ندانند چه بازیی یا چه اسباب بازیی برای سنین مختلف کودک مناسب است . این نوع اسباب بازی ها باعث افزایش مهارت های حرکتی و فعالیت های بدنی کودک می شود .اسباب بازی هایی مثل مسلسل ،کلت ،شمشیر و … بازی های کارتی نه تنها تسلط کودکان بر اعداد را افزایش می دهد بلکه مسلط شدن به راهبردها را نیز تقویت می کند. یادگیری زبان دوم ارتباط بین دو نمیکره را تقویت میکند و سبب افزایش قدرت تفکر و منطق در کودک خواهد شد. هنگام راه رفتن چرخ هاش صدا دارد و کودک تشویق به راه رفتن میکند . ۱۳- از محدود کـــردن کـــودک در هنگام بازی بپــرهیـــزیم. ۴- در بازی کودکان دخالت نکنیم اما راهنما و کمک کننده خوبی باشیم.

یکی از راههای که میتوانید اسباب بازی تهیه کنید از هر لحاظ برای کودک مشکلی ایجاد نکند این است که از مکانهای معتبری آن را تهیه کنید. ما اسباب بازی را برای کودک یکجور غذای روان میدانیم. والدین ناآگاه برای کودک خود در این سنین اسباب بازی سفت و سختی را خریداری کنند و کودک هر چه تلاش می کند نمی تواند آن را قطعه قطعه کند و از این جا احساس ناتوانی است که اعتماد به نفس کود ک را کاهش می دهد . ۲- تلاش کنیم تا بازیهای کودکان متناسب با فرهنگ و ارزشهای خانواده باشد. این کیفیت برای کمک به کودکان در جهت تلاش برای رسیدن به اهداف مختلف حائز اهمیت است. بخش زیادی از زمان کودکان در این سنین به بازی و سرگرمی میگذرد، از این جهت تأثیر بسزایی در رشد آنها دارد. معمولا بچه ها با اسباب بازی جدید خوب بازی می کنند و بعد که حسی نسبت به آن ندارند و یا چیز جدیدی از آن نمی گیرند دوست دارند آن را به اجزای تشکیل دهنده آن تقسیم کنند و این برای حس کنجکاوی و رشد خلاقیتش مفید است . دنیای کودکان دنیای بازی و اسباب بازی است، آن ها دردنیای اسباب بازی ها بواسطه بازی کردن یاد می گیرند.

لوله های مقوایی داخل کاغذ توالت و دستمال کاغذی آشپزخانه را با کمی تزیین می توان به عروسک های خیمه شب بازی از نوعی که روی انگشت قرار می گیرند تبدیل کرد (عروسک انگشتی). می توان به آنها اطمینان داد و از آنها خواست خودشان با دست خود آنها را بپاشند و حتما همان زمان از آنها بخواهیم آن را سر هم کنند تا به این نتیجه برسند که آنچه را خراب کردند امکان ساخت مجدد او را دارند . اسباب بازی هایی که کودک روی آنها کار کند، با دست آنها را بپیچاند، بچرخاند، خم کند، ببرد (قطع کند)، رنگ آمیزی کند یا علامت بگذارد، اسباب بازی هایی که به طرق مختلف بتوان از آن استفاده کرد، بتوان به شکل های گوناگون در آورد، آنها را بست و محکم کرد و توسط آنها اشکال مختلف ساخت. ۱۹- برای تقویت حس همکاری و مسؤولیت پذیری فرزندمان با او توافق کنیم که پس از بازی، اسباب بازی های خود را جمع کرده و سرجایش بگذارد و گرنه دفعه بعد اجازه استفاده از آنها را نخواهد داشت. امریکا و ژاپن بزرگترین تولید کنندگان اسباب بازی الکترونی در جهان هستند ولی کمترین میزان مصرف اسباب بازی های الکترونی را در بین خودشان دارند چرا که معتقدند اگر کودک از الان با این نوع اسباب بازی ها کار کنند تفکر خلاق آنها شکل نمی گیرد و در عوض ساده ترین وسایل بازی را در اختیار کودکان خود قرار می دهند تا خلاقیت آنها را تحریک کنند .

1,250,000 ریال. اسباب بازی ساعت چندکاره BEN 10 کارتونی سری OMNIVERSE با چهار شخصیت فضائی جادوئی که با باطری کار می کند و دارای جلوه صوتی و نوری می سایت rainbowtoys باشد. در این سن کودکان نوپا هستند و اسباب بازی هایی که نیازمند تحرک هستند را ترجیح می دهند.كودكان نوپا پس از آنكه تعادل مناسب را به دست آوردند، يك اسباببازي كشيدني يا هل دادني به آنها كمك ميكند تا چالشهاي جديد را امتحان كنند. برخی از اسباب بازی های مناسب کودکان اوتیسم، اهداف بسیار خاصی دارند. در همهٔ این مراحل هم جلب همکاری کودک و با حوصله پیش رفتن بسیار مهم است. اگر اسباب بازی خیلی پیشرفته باشد کودک نمی داند چگونه با آن بازی کند و لذت زیادی از آن نمی برد ، اگر هم بسیار ابتدایی باشد حوصله کودک زود سر می رود. کیدوکو که نسخه بسیار سادهتر اسباب بازی سودوکو است، برای کودکان طراحی شده و شما میتوانید بهوسیله آن رنگها، ستون و سطر را به کودکتان بیاموزید.

به عنوان مثال کودک از یک سالگی به بعد دوست دارد هر اسباب بازیی را که به او میدهید به اجزای تشکیل دهنده آن تبدیل کند . یکی از بازیهای مورد علاقه و دوست داشتنی در بین پسران، پلیس بازی است. بازی ها در فرآیند رشد و تربیت کودکان جایگاه ویژه ای دارند در این بین استفاده از اسباب بازی فکری دخترانه و پسرانه باعث پرورش مهارت و خلاقیت کودکان می شود و آنها را باچالش های ذهنی جدید روبرو می کند، با استفاده از بازی های فکری شما می توانید مهارت ها و موازین اخلاقی را به کودکان آموزش دهید و باعث رشد و تقویت استعدادهای آنها شوید.

۱۸- اگر در حضور فرزندمان با وسایل موجود در خانه برای او اسباب بازی (ماشین ، عروسک و …) بسازیم، ارتباط عاطفی میان ما و کودکانمان تقویت خواهد شد. اسباب بازی هایی که دسته دارند و کودک می تواند آنها را به جلو یا عقب هل دهد یا لولای بزرگ دارند و او می تواند آنها را باز و بسته کند، جزء اسباب بازی های جذاب نوزادان هستند. یک نقطه شمار بالای قفسهای فوتبال دستی طرح فایربال بزرگ قرار دارد که نمونه دست دوم آن هم در ابزار دیده می شود، در خانه، فوتبال دستی یک نوع شی تزئینی به حساب می آید که امروزه همه از آن استفاده می کنند و انواع مختلفی دارد مثلا بازکنان با استیل باکیفیت هستند و ظاهری شیک دارند و به خانه نمای زیبایی می دهند.

این در حالی است که از سه سالگی به بعد که تخیل در او شکل می گیرد او قدر خواهد بود با اسباب بازی غیر واقعی بازی کرده و با تخیل خود بپندارد که آن شی ء واقعی است . به علاوه، بزرگترها به او یاد می دهند که موقرانه شکست و باخت در بازی را بپذیرد، این مهارتی است که در زندگی آینده برای کودک مفید خواهد بود. بود که لستر در کودکی داشت؛ آدمک شکمگویی که بند کشیدنیای در پشت خود دارد. در صورتی که اختلاف تشدید شود فقط آنها را از هم جدا کنیم و هرگز از یکی از طرفین ، جانبداری نکیم. ۸- با توجه به روحیه کنجکاو کودک، به گونه ای او را راهنمایی کنیم که به تفکر مثبت و اندیشه خلاق و سازنده دست یابد.

و هر از گاهی این ۱۰ تا را با ۱۰ تای دیگر عوض کنید تا اسباب بازی ها همیشه برای او تازگی داشته باشند . در عوض هایپرباکس خیالتان را راحت کرده است. همچنین سبب تمرکز حواس و پشتکار در اهتمام به یک کار بخصوص تا تمام کردن آن می شود و رشد ذهنی کودکان را سرعت می بخشد. اسباب بازی هایی که صدا در می آورند و نسبت به عملی که با آنها انجام می شود واکنش نشان می دهند مثل جغجغه که به کودک احساس تسلط و کنترل می دهند و رشد مهارت های دستی و هماهنگی او را تسریع می کنند. اسباب بازی هایی که درپوش پیچی دارند، مکعب هایی که داخل هم چفت می شوند، مجموعه اشکال پیشرفته تر با قطعاتی به شکل های مختلف که هر یک فقط در داخل یک سوراخ جا می گیرد ، تابلو شکل و میز نجاری ، همگی اسباب بازی های مناسبی برای رشد کودکان در این مرحله سنی به شمار می روند. علاقه شان هرچه که باشد، بهترین اسباب بازی های پسرانه را برای هر سنی وجود دارد، از نوزادان تا نونهالان و نوجوانان، اسباب بازی هایی که نه تنها باعث تشویق یادگیری از طریق بازی می شوند، بلکه او را هیجان انگیز و شاداب می کنند.

1. اسباب بازیهایی که ضریب هوشی کودکان در این گروه سن را تقویت میکنند، هماهنگی بین چشم، دست و حافظه آنها را افزایش میدهد و باعث رشد مهارتهای حرکتی در آنها میشود؛ عبارتاند از: راز جنگل، انواع مختلف هوش چینها، ذرهبین و … هنگامی که فقط یکی از بازی ها را انجام می دهند(مثلاً بازی های رایانه ای) از رشد اجتماعی، جسمی و عاطفی محروم شده و احتمال بروز عصبانیت و پرخاشگری در آنها افزایش می یابد. بازی با پازلها قدرت تمرکز، تفکر خلاق و منطقی را در کودکان افزایش داده و کودکان را وادار به تفکر می کنند. اسباب بازی های ساده کودک را خلاق می کند نه اسباب بازی های پیچیده . انواع مختلفی اسباب بازی پسرانه در بازار موجود است که باید برای انتخاب بهترین اسباب بازی، همه جوانب را در نظر بگیرید و یک تصمیم فوق العاده بگیرید!

هنگام خرید توجه داشته باشیم که اسباب بازی باید بتواند قدرت خلاقیت و سازندگی فرزندمان را رشد دهد. تا سه سالگی کودک آمادگی این را پیدا می کند که در بازی وسایل را خراب نکند و بازی تخریبی جنبه سازندگی پیدا خواهد کرد . در ماه ژوئن، LEGO متعهد شد که ۴ میلیون دلار به سازمانهایی که از کودکان سیاه پوست حمایت می کنند و همه کودکان را در زمینه برابری آموزش می دهند کمک کند. ۱۲- بـــرای انتخاب الگوهای صحیح، زمینه مناسبی را برای بازی های تقلیدی کـــودکانمان فراهم نماییم. کودک خردسال به اسباب بازی هایی نیاز دارد که حواس پنجگانه او را تحریک کند.

6. اسباب بازی گران قیمت نباشد . ۲۰- به فرزندمان اجازه دهیم تا همبازی هایش از اسباب بازی های او استفاده کنند، زیرا این کار موجب تقویت حس نوع دوستی و تسهیل در ارتباط با دیگران می شود. سفال گری ، ماسه بازی ، استفاده از لوازم دور ریختنی.انجام این نوع بازی ها در پرورش خلاقیت در کودک نقش وافری دارد . بسیار رایج است که والدین برای کودکان خود از اسباب بازی ها و عروسک های باربی استفاده می کنند. ۱۷- برای انتخاب همبازی های خوب، فرزندمان را غیر مستقیم راهنمایی کنیم، زیرا رفتارهای یک همبازی خود تأثیر بسیار مثبتی در آینده ی او خواهد داشت. اسباب بازی های پیچیده ای که کودک نمی تواند با آنها بازی کند احساس من نمی توانم در کودک ایجاد کرده و اعتماد به نفس او را خدشه دار می کند . اگر بهترین اسباببازی دخترانه از نظر شما، حسی خوبی را در دخترتان ایجاد نکند، انتخاب مناسبی برای او نیست. برای رفع این مشکل در صورت خراب کردن اسباب بازی واکنشی نشان ندهید و زمانی که او تقاضای اسباب بازی جدید کرد بگویید من برای تو اسباب بازی نمی خرم چون آنها را خراب می کنی اگر خواستی اسباب بازی بخرم باید اسباب بازی قبلی را به من نشان دهی و در صورتی که آن را خراب نکرده بودی برای تو یک اسباب بازی جدید خواهم خرید .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار