دستگاه تصفیه آب خانگی : برندها ، قیمت و خرید تصفیه آب خانگی

در ادامه مراحل تصفیه آب را مورد بررسی قرار میدهیم. مثلا اگر سیستم آبرسانی را به سنسور تشخیص آب هوشمند، مجهز کنند، مسئولان میتوانند در هر زمان کیفیت آب را بررسی کنند و مطمئن باشند که کل جامعه از آب سالم استفاده میکنند. اگر به کیفیت و سلامتی یک دستگاه تصفیه آب خانگی اهمیت می دهید پس به دنبال علامت های استاندارد نظیر NSF ، WQA روی دستگاه باشید. این روزها همه افراد، به کیفیت آب آشامیدنی اهمیت زیادی میدهند و معمولا در اکثر منازل، دستگاه تصفیه آب وجود دارد. اگر این فیلترها در زمان مشخص، تعویض نشوند، علاوه بر کاهش کیفیت آب و تهدید سلامت افراد، ممکن است سبب آسیب به خود دستگاه نیز شوند. اگر کودک خردسال دارید و یا اهل سفر و گردشگری هستید این مورد از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی برای شما بسیار کارآمد خواهد بود.

لیست دستگاه های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب الترافیلتریشن برای مکانهایی که میزان آلودگی شیمیایی کم است ایده آل است ، زیرا الترافیلتریشن مواد شیمیایی موجود در آب را از بین نمی برد ، فقط قادر به مسدود کردن ، از بین بردن میکروب ها مانند باکتری ها و ویروس ها است. در تصفیه آب الترافیلتریشن میکروب ها ، در غشای الترافیلتریشن به دام افتاده و مسدود می شوند و تا زمانی که غشای الترافیلتریشن به طور دستی تمیز شود ، در آنجا می مانند. فیلتر تصفیه آب مرحله چهارم (فیلتر ممبران) ، فیلتر ممبران،اصلی ترین،مهم ترین و گران ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می باشد.وظیفه این فیلتر حذف ناخالصی های جامد محلول در آب نظیر : نیترات ، فلزات سنگین مانند کادمیوم ، سرب ، جیوه ، مس ، آرسنیک ، املاح تشکیل دهنده سختی آب و کاهش سنگینی آب است.

آب حاوی مواد معدنی و مواد شیمیایی زیادی است که برای عملکرد بدن لازم است. غشاء اسمز معكوس جهت از بین بردن ترکیبات آلی و معدنی مانند فلوراید و كاهش ناخالصی های شناخته شده به عنوان جامد محلول در محلول (TDS) را از آب به 10/10000 میكرون کاهش می دهد و باعث كاهش آرسنیك ، سرب ، كیست انگلی ، مس و غیره می شود. تصفیه کربن ،هیچ تاثیری در کاهش سطح نیترات یا بیشتر ترکیبات معدنی ندارد. فیلتر کربن با کربن فعال برای از بین بردن کلر ویا کلرامین و شرط بندی آب قبل از غشای اسمز معکوس و همچنین از غشای RO محافظت می کند. مرحله دوم این دستگاه ، فیلتر کربن است – کربن فعال شده در این فیلتر ، کلر را٪ 99 کاهش می دهد ، بوها را از بین می برد و طعم آب آشامیدنی را بهبود می بخشد.

لیست فیلتر های تصفیه آب

روش های مختلفی برای تصفیه آب برای ایمن سازی آن وجود دارد ، مانند جوشاندن ، تصفیه شیمیایی با کلر یا ید و سیستم های فیلتراسیون. دستگاه تصفیه ی آب صنعتی انواع مختلفی دارد و در کل ظرفیت حجم تصفیه در این دستگاه ها بالا می باشد . امروزه مدلهای مختلفی از این دستگاهها با کیفیتهای گوناگون در دنیا وجود دارد. دستگاه ایزی ول با مدلهای ACE ساخت ایران هستند و قیمتشان اصلا توجیه ندارد . تعویض فیلتر تصفیه آب از مواردی است که مهمترین تاثیر را در طعم و مزه آب داردو با ما همراه شوید تا به طور کامل در این باره برای شما توضیح دهیم. مرحله اول این دستگاه فیلتر 5 میکرونی رسوب ما است که رسوبات و سایر ذرات مانند خاک ، لجن و زنگ زدگی را به دام می اندازد که بر طعم و ظاهر آب شما تأثیر می گذارد.

غلظت بالای سدیم یا سولفات در آب خوراک باعث حذف نیترات می شود. لازم به ذکر است که حتی اگر کلرید سدیم یک ظرفیتی از طریق NF عبور کند ، اجازه عبور نمک دو ظرفیتی سدیم مانند سولفات سدیم را نمی دهد. دستگاه تصفیه آب الترافریکشن مواد جامد محلول را حذف نمی کند که باعث سختی آب می شود. سیستم های تصفیه آب این میکروارگانیسم ها را از بین می برد تا آب در آب آشامیدنی شود. وقتی آب از غشای الترافیلتریشن تغذیه می شود ، مواد معلق ، باکتری ها و ویروس ها در غشا الترافیلتریشن گیر می کنند. دستگاه تصفیه آب الترافریکشن، آب گل آلود را نیز فیلتر کنید.

قیمت دستگاه تصفیه آب

با استفاده از یک دستگاه تصفیه خوب، همین امروز از مزایای آب سالم لذت ببرید. لذت نوشیدن بهترین و سالم ترین آب تصفیه شده و عاری از هر گونه میکروب و آلودگی با میزان سختی به دلخواه شما را در اختیارتان قرار می دهد . بهترین نوع سنگ سیلیس برای تصفیه آب نوع ممتاز با خلوص 99% می باشد. با توجه به آلودگی های موجود در آب چند سالی هست که خرید دستگاه عنوان یکی از لوازم ضروری و پرکاربرد در آشپزخانه ها به شمار می رود. سیستم تصفیه نوا با توجه به رده قیمتی متوسط و کیفیت ساخت و همچنین کیفیت قطعات و متریال ساخت، همه ویژگی های یک دستگاه تصفیه آب ایده آل را دارا است. وجود ممبران، دستگاه تصفیه را از هر نظر ایده آل میکند.

این کار از طریق فیلتر ممبران در دستگاه های اسمز معکوس صورت می گیرد که دارای منافذ بسیار ریز تا 0001/0 میکرون می باشد و هر نوع مواد سمی و شیمیایی، کلر و رسوبات و املاح آب را به دام می خرید دستگاه تصفیه آب اندازد. غشاهای NF دارای اندازه منافذ کمی بیشتر از RO هستند که منجر به این شده است که NF گاهی اوقات یک فرآیند غشایی، RO نامیده می شود. توجه مشتریان به نصب ابزاردقیق های با کیفیت اندازه گیری، فرمان و نمایش مقادیر عملیاتی نظیر جریان، فشار، TDS، PH ، ORP، SDI و … با توجه به این که ممبران وظیفه حذف املاح بسیار ریز آب آشامیدنی را دارد با ورود املاح درشت، لایه های ممبران اصطلاحا کیپ شده یعنی پر میشوند و املاح مضری همچون نیترات و نیتریت از آن عبور میکنند و سختی آب آشامیدنی آنطور که باید کاهش نمیابد. یعنی با نصب این دستگاه، با خیال راحت میتوانید از کیفیت عالی آب مصرفی خانه خود لذت ببرید و نگران به خطر افتادن سلامت عزیزان خود نباشید.

خرید تصفیه آب

این مدل دستگاهها معمولا زیر سینک نصب میشوند و از 6 مرحله تا 8 مرحله تنوع دارند. اکثر فیلترهای شنی فایبرگلاس حداکثر فشار کاری حدود ۳ بار ( 3Bar ) دارند که در صورت انتخاب اشتباه پمپ و یا استفاده نادرست از فیلتر می توانند بسیار آسیب پذیر باشند. اما اگر آب به درستی تصفیه نشده یا تصفیه نشود ، می تواند شما را بسیار بیمار کند. با فشار کمتری نسبت به RO کار می کند و بنابراین به انرژی بسیار کمتری نیاز دارد.

بهترین دستگاه تصفیه آب

ضمن اینکه مدت زمان دقیق آن به دلیل متغیر بودن میزان آب ورودی به دستگاه تقیربی بوده باید جهت آگاهی به موقع سرویس و بررسی شود. در این بخش میزان جامدات محلول در آب تا حدود 99.6 درصد حذف می شوند. با این حال ، مصرف بیش از حد این مواد شیمیایی و معدنی می تواند عوارض و بیماری های زیادی را برای بدن ما ایجاد کند.دستگاه تصفیه آب ویتامین ها,میکروب ها,ذرات و مواد معدنی که میتواند ب بدن اسیب بزند و برای سلامتی انسان مضر باشد را از بین میبرد.فیلترینگ و تصفیه آب معمولا به عنوان مترادف استفاده میشوند اما یکسان نیستند.

به این روش اسمز معکوس گفته می شود که در این مرحله از فیلتراسیون با فشار به ابی که وارد مخزن شده است نک ، سرب ، نیترات و باکتری ها اجازه عبور از فیلتر را نخواهند داشت و فقط مولکول های آب هستند که از فیلتر عبور می کنند. دستگاه های تصفیه آب نانو فریکشن نمک های ظرفیت بزرگتر 2 یا عناصر دو ظرفیتی را از بین می برند ، اما به مولکول های نمک یک ظرفیتی مانند کلرید سدیم اجازه عبور می دهند. از این فیلترها علاوه بر دستگاه های تصفیه آب خانگی در مقیاس های بزرگتر مثل تصفیه فاضلاب و یا در ورودی ساختمان ها استفاده می شود. این برای آب آشامیدنی سالم ضروری است – اما دارای برخی کاستی ها است زیرا ممکن است هر آلوده کننده احتمالی را از آب آشامیدنی حذف نکند. کارکرد اصلی آنها از بین بردن عوامل بیماری زا و اغلب مواد جامد معلق و برخی ترکیبات غیر قابل خوردن یا سمی است.و برای افرادی که به آب تمیز و سالم دسترسی ندارن مانند قربانیان فاجعه سیل مناسب است.

خرید دستگاه تصفیه آب

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار