خرید ارزان و قیمت انواع اسباب بازی – فروشگاه علی کالا

این اسباب بازی دارای فرورفتگی و برآمدگی زیادی است و با لمس این اسباب بازی حس لامسه کودک نیز درگیر می شود و طرح جذاب ربات هیچگاه برای کودک تکراری نخواهد بود. سه چرخه، ابزار باغبانی و حلقه های مینی بسکتبال انتخاب خوبی برای این منظور هستند. علاوه بر این، جعبه ابزار نیز از دیگر اسباب بازیهایی است که میتواند ساعتها پسربچهها را مشغول کند. علاوه بر بازیهای فکری مورد علاقهی بزرگسالان میتوان به ماکت ماشین و موتورها که از روی نمونهی واقعی و با رعایت جزییات ساخته شدهاند اشاره کرد. والدین همواره اسباب بازی هایی را برای کودکان خود انتخاب می کنند که علاوه بر جنبه لذت بردن و تفریح و سرگرمی کودک جنبه ی آموزشی در جهت رشد جسمانی روانی و اجتماعی را در بر داشته باشد. والدین برای خرید کردن اسباب بازی باید به وزن اسباب بازی دقت کنند.

اسباب بازی های کودک را جذب خود می کند که ظاهر زیبا و رنگارنگ داشته باشند پس ضمن مفید بودن اسباب بازی باید به ظاهر آن نیز توجه لازم را داشته باشید. اگر برای کودک شما جذاب هستند و خطرناک نمی باشد؛ آن ها را می توانید به کودک خود بدهید تا به عنوان اسباب بازی از آنها استفاده کند. حتی برای خرید اسباب بازی به عنوان کادو تولد هم باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. باید در هنگام انتخاب یک اسباب بازی برای کودکان به انتقال یافتن فرهنگ و نیز الگوهای زیبایی شناسی توجه کنید. به خاطر داشته باشید در هنگام بازی کردن با کودک، همواره فقط چند اسباب بازی محدود را در اختیار او قرار دهید و محیط بازی او را بیش از حد شلوغ نکنید.

لگوها قطعاتی هستند که کودکان از طریق متصل کردن آنها به یکدیگر، اشکال مختلفی را می سازند. کودک می بایست اشکال را با حفره های مشابه، تطبیق دهد و آن ها را وارد اتوبوس کند. اسباب بازی برای تقویت قوه تشخیص مانند اشکال هندسی گوناگون، جورچین و کارت های مصور رنگی. استفاده از مهره ها می تواند برای کودکان این سنین ایدهآل باشد. در این گروه سنی دختران و پسران معمولا به بازی های مختلفی علاقمند می شوند . پسران به چه اسباب بازی هایی تمایل بیشتری نشان می دهد؟ پسران از کودکی به توپ و فوتبال ذوق نشان می دهند و همواره در تلاش هستند تا خوب آموزش ببینند و حتی اگر از چند نفر آنان سوال کنید که در بزرگسالی چه کاره خواهید شد حتما نصف آنان می گویند فوتبالیست خواهند شد از این رو می توان به کاربرد حیاتی این محصول پی برد. لازم به ذکر است که در هنگام خرید lego انتقام جویان از فروشگاه اینترنتی آرتی کالا حتما به رده سنی متقاضی بازی توجه کنید. اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که از نظر ایمنی اسباب بازی ها باید؛ ایمنی لازم را برای کودکان داشته باشند.

در این میان کودکان 8 ساله هم برای بازیکردن نیاز به اسباب بازیهایی دارند که متناسب با سن آنها تولید شده باشد؛ بنابراین شما والدین گرامی باید به این نکته توجه کنید و مناسبترین اسباب بازی 8 سال را برای او خریداری نمایید. بسیاری از ابزارها نیز برای گودکان طراحی می شوند تا بتوان از آن ها استفاده کرد. شاید به نظر برسد که بازی پیچ و خم و مهره برای کودک یک ساله تا حدودی دشوار و عجیب است، اما خواهید دید که این بازی تا چه اندازه ذهن کودک را درگیر و فعال خواهد کرد. اسباب بازی به رشد کودکان کمک میکند و مهارتهای زبانی و استدلالی آنها را پرورش میدهد، اما بااینوجود همه اسباب بازیها برای هر گروه سنی مناسب نیستند. مهمترین کاربرد اسباب بازی علاوه بر سرگرم کردن کودک آموزش مفاهیم، مهارتهای زندگی و تقویت حواس کودک است. بعضی کودکان علاقه ای به بازی کردن های گروهی ندارند بنابر این همیشه تنها و گوشه گیر خواهند بود، اینجاست که اسباب بازی می تواند هم بازی بسیار خوبی برای کودک گوشه گیر شما باشد و به او کمک کند حس پیروزی و ترس را بچشد، از اشتباهات خود درس بگیرد و دیگر آنها را تکرار نکند.

انتخاب اسباب بازی خوب از میان اقلام مختلفی که در یک فروشگاه وجود دارد، کار ساده ای نیست. ژان پیاژه معتقد است که در گزینش اسباببازی برای کودک باید حساسیت و دقت بسیاری داشت چون مهمترین چیزی که در شکل دادن به تمایلات عاطفی و روانی کودکان نقشی مؤثر دارد، اسباب بازی مناسب است. در ادامه به شما یک بازی سرگرم کننده برای آشنایی با حروف الفبا و تقویت هوش کودک خواهد شد. اگر بپذيريم كه بازي براي رشد هوشي اهميت دارد در اين صورت آشنا كردن كودكان با بازي يكي از عواملي است كه رشد شناختي را تسهيل مي كند.

فعالیت بخش مهمی از بازی است. با جستجوی فروشگاه اسباب بازی یا پاساژ اسباب بازی و یا راسته اسباب بازی فروشی، فروش مستقیم و متمرکز انواع محصولات کودکانه در راسته های مختلف بازار تهران و شهرستانها و یا خیابانهای خاص به شما نمایش داده می شوند، ولی شما می توانید فروشگاه های اسباب بازی فروشب که بصورت انفرادی در نقاط مختلف تهران فعالیت می کنند را نیز پیدا کنید که محصولات مختلف بچه گانه عرضه می کنند. انواع جورچین، لگو، بازی با خمیرهای رنگی، نقاشی با آب رنگ یا شنهای رنگی که در بازار موجودند، از این دسته هستند. همچنین خرید یک اسباب بازی با قیمت بسیار زیاد باعث شده تا تجمل گرایی در کودک شما رشد کند. کودکتان بسیار از این قضیه استقبال می کند. او اکنون می تواند با جملات کوتاه شیرین زبانی کند. اسباب بازی برای کودک دو ساله کمک می کند تا با تمرکز بر بازی و کشف و کنجکاوی، در داخل یا خارج از خانه، لذت ببرد. این امر به حفظ سلامت کودکان و اطرافیان آنها کمک شایان توجهی می کند. مهارت های زبانی اش در حال پیشرفت است و می تواند به طور قطع خواسته ها و نیازهایش را بشناسد و در قالب جملات ساده آن ها را بیان کند.

این تجمل گرایی در بسیاری موارد باعث شده تا کودکان قناعت کردن را یاد نگیرند. با مطالعه این کتاب همه این نکات رو یاد میگیری. مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی، با بیان این مطلب که انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژهای برخوردار بوده ازاینرو باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد یاد آوری میکند: انتخاب اسباب بازی ایرانی و نظارت شده از سوی ارگانهای متولی که متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی ـ اسلامی طراحی و تولید میشوند، نقش مهمی در رشد فرزندان این سرزمین خواهد داشت. اسباب بازی هایی که شکل و اندازه آنها قابل تغییر است و کودک میتواند با توجه به سلیقه خود آن را تغییر دهد کمک مهمی در رشد خلاقیت آنها خواهند داشت.

یکی از نکات مهم در گزینش اسباب بازی مناسب کودکان توجه به جنس آن می باشد جنس موادی که در آن اسباب بازی به کار برده شده باید فاقد مواد مضر باشد زیرا این مواد مضر می تواند برای کودک حساسیت های پوستی ایجاد کند و ضمن این که کودک در سنین پایین هر شی ای را در دهان خود می گذارد و تشخیص خوب و بد آن را درک نمی کند لازم است روی خرید جنس دقت داشته باشید . از دیگر نکات لازم برای انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان که مراقب کودک یا والدین باید بدانند دقت به میزان رشد کودک می باشد باید اسباب بازی هایی را برای آن ها انتخاب کنند که متناسب با سن رشد کودک باشد معمولاً کودکان در ۵ سال اول سریعا به رشد ذهنی دستیابی پیدا می کنند و رشد آن ها باعث می شود ذهن شان به موارد جدید رهنمود شود و موضوعات جدیدی را پیدا کند پس لازم است وسیله های بازی کودک با سن و رشد و هماهنگ باشد . زیرا که تصور می کنند این اسباب بازی ها سبب خشونت می گردد. اسباب بازی های کودکان می تواند شامل هر چیزی باشد.

علاقه زیادی دارد که به همه چیز دست بزند؛ مثل بشقاب، قابلمه، قاشق، روزنامه، پارچه و سایت rainbowtoys مانند آنها . مثلا عروسک هایی مثل دایناسور باید دقت زیادی شود، که دم آن ها به همدیگر وصل شود. این ربات ها با قابلیتی مانند فوتبال بازی کردن ، ربات اژدها ، دایناسور ، مدل تیرانداز و … والدین با انتخاب کردن اسباب بازی های مناسب و خوب باعث یادگیری مهارت های زیاد در کودکان خود می شوند. بازی کردن با پدربزرگ و مادربزرگ یا والدین برای کودک لذت بخش است. بازی کردن مهارت حفظ کردن و دقت کودکان را افزایش میدهد. چون کودک با استفاده از وسایل آموزشی مهارت خود را ساختن و استفاده از دستهایش بالا میبرد. در این سن کودک محیط اطراف و دست و پاهای خودش را می شناسد و به کمک حواس پنجگانه اش با محیط ارتباط برقرار می کند. یا کودکانی که تحرکات بدنی کمی دارند وسایل بازی ورزشی یا سرگرمی هایی که شبیه سازی زندگی عادی است بسیار به آنها کمک خواهد کرد. به این ترتیب میتوان از انواع بازی فکری که بر پایهی شکل و رنگ طراحی شدهاند، برای دختربچههای زیر سه سال استفاده کرد.

کودکان زمان بازي را بسیار دوست داشته و این زمان را به هر چیز دیگری ترجیح میدهند. در صورتی که قصد خرید اسباب بازی برای فرزند دلبندتان دارید به لینک زیر مراجعه کنید. اگر قصد انتخاب اسباب بازی های کودکان خود را دارید و می خواهید این انتخاب شما بر اساس جنسیت کودک شما باشد؛ دست نگهدارید. کودک می تواند از طریق بازی، انرژی تحت فشار خود را بیرون بریزد. اگر تصمیم دارید تا اسلحه اسباب بازی را برای کودک خردسال خود خریداری نمایید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که جنس بدنه آن از پلاستیک ساخته شده باشد. بهتر است از عروسک هایی استفاده کنید که نمایانگر افراد عادی در جامعه هستند و نه مدل های مختلف. بهتر است که برنامه ریزی را قبل از آن که خرید کنید انجام دهید. بازیهای جسمی می توانند هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی و یا ترکیبی از هر دوی آنها انجام گیرند.

اسباب بازی های کودکان به گونه ای باید انتخاب شوند که قدرت خلاقیت را در کودکان به وجود آورد. فروشگاههای زیادی در سطح کشور وجود دارند که مرجع اسباب بازی های متنوع ایرانی هستند. مثلا ماشین کنترلی شارژی که میتوان با شارژ کردن آن مدتی را به بازی با آن مشغول بود بدن اینکه نگران تمام شدن باتری آن باشید یا ماشین کنترلی های سرعتی که بسیار شبیه ماشین های مسابقه فرمول یک است و در برخی از مدل های آن حتی به سرعت 30 کیلومتر بر ساعت نیز میرسد. اسباب بازی های سنگین ممکن است بر روی دستف بدن و پای کودک افتاده و وی دچار آسیب جدی شود. وقتی باران می آید، چکمه هایتان را بپوشید، بارانی و چتر بردارید و همراع کودکتان برای پیاده روی زیر باران بروید. وقتی کودک شما به سن سه می رسد می توان اسباب بازی هایی را با قطعات کوچک تر انتخاب کنید.

آنها در این سن معمولاً همواره میخواهند در مقایسه با کودکان کوچکتر از خود، بهتر عمل کنند و همچنین از خود و دیگران هم انتقاد میکنند. به این ترتیب، او خود، خیلی زود ایده ای را که برای کار هنری خود خلق خواهد کرد. برای تشویق این احساس، اسباب بازی هایی پیدا کنید که بتواند به خلاقیت و پرورش کودکتان کمک کند مانند لباسهای تن پوش، آشپزخانه عروسکی، حیوانات پارچه ای و عروسک ها. این اسباب بازی کودکان شما را تشویق می کند تا از تخیل، خلاقیت و مهارت های حل مسئله استفاده کنند. بعد از اعمال تحریم های بین المللی واردات اسباب بازی های پلاستیکی چینی به ایران کمتر از قبل شد و همین امر موجب شد تا تولید کنندگان اسباب بازی ها در ایران به فعالیت خود بیفزایند و نیاز داخلی کشور به اسباب بازی پلاستیکی را تامین کنند .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار