بهترین بازی کودکانه برای سنین مختلف ( از تولد تا 10 سال)

باید با توجه به سن کودک خود اقدام به خرید اسباب بازی لگو نمایید. کافیست به صفحه تخفیف سر بزنید و متناسب با سن کودک خود اقدام به خرید کنید. شما در فروشگاه اینترنتی هویو می توانید مجموعه متنوعی از کالاها را مشاهده کنید و محصولی متناسب با علاقه و شخصیت کودکتان را انتخاب کنید. اسباب بازی باید متناسب با سن و نیاز کودک باشد. بهتر است برای کودک دوساله خود دنبال اسباب بازی هایی باشید که بتواند دنبال خود بکشد و از این کار لذت ببرد. اما این فرصت برای شما فراهم است که با این اسباب بازیها این ناراحتی را در کودک خود کاهش دهید. اما متاسفانه والدین هنگام انتخاب اسباب بازی، کمتر به دنبال خرید اینگونه اسباب بازی ها هستند. اما وقتی چند بار برایش توپ می اندازید ، ذهنش به تدریج به او کمک می کند تا از عهده این کار بر بیاید. تصور کنید داشتن یک مجموعه از وسایل آشپزخانه اسباب بازی، چقدر می تواند یک دختر را ذوق زده کند. البته دنیای دختر ها و پسر ها کاملا با یکدیگر متفاوت است و هر کدام برای تربیت ذهن و روحشان نیازمند ابزار های خاصی هستند. 4 : دختر ها معمولا زود تراز پسر ها شروع به صحبت کردن یا راه رفتن میکنند بنابراین در خرید اسباب بازی به این نکته توجه کنید.

در نتیجه انتخاب وسایل بازی دخترانه مناسب موجب پرورش خلاقیت و بهبود تواناییهای فرزند شما خواهد شد. سیستم عصبی فعال میتواند حس لامسه را بهبود بخشد، که به ویژه برای کودکان اوتیسم با مشکلات حسی مانند یک محرک عمل میکند. برای یک کودک ۳ ۲ ساله که هنوز دامنه افکار و تصوراتش شکل نگرفته است، محرک اولیه بازی می تواند اسباب بازی و وسایلی باشد که در اختیار کودک قرار می گیرد. اسباب بازی تفنگ تنوع بالایی دارد و در مدلهای مختلف و توسط برندهای نام آشنا و مطرح تولید میشود. شرکت لگو با حدود ۶۰ سال سابقه فعالیت در زمینه اسباب بازی لگو با معیار قرار دادن این حقیقت که بازی، فعالیتی است که باعث سلامت روحی و فکری کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می شود، محصولاتش را نه تنها برای بچه ها بلکه برای بزرگترها نیز طراحی و تولید می کند. در زمینه های مرتبط با سلامت و تغذیه کودک، روانشناسی کودک و نکات مفید مرتبط با مادر و کودک. سپس در اسرع وقت برای شما ارسال می شود. دوران نوزادی کودکان معمولا تفاوت زیادی بین اسباب بازی دختر و پسر وجود ندارد.در سنین بدو تولد معمولا از انواع جغجغه ها و آویز تخت موزیکال و زیبا برای نوزادان استفاده می شود .تنها تفاوت موجود در اسباب بازی های دختر و پسر در این سن میتوان به رنگ بندی آنها اشاره کرد.

بازی و اسباب بازی برای کودکان بسیار مهم می باشد. یکی دلایل مهم دیگر برای توجه به سن کودک در انتخاب اسباب بازی آن است که برخی از اسباب بازیها به دلیل پیچیدگی یا مناسب نبودن با روحیهی کودکان در سنین پایین، در عوض سود رساندن و سرگرم کردن آنها، بیشتر باعث ضرر میشوند. اعتقاد ما بر این است که یکی از دلایلی که خانم ها نسبت به آقایان، دیرتر سراغ رانندگی می روند و در هنگام رانندگی اعتماد به نفسی به اندازه آقایان ندارند، همین بازی نکردن و نداشتن ماشین اسباب بازی در کودکی است. کودکان از طریق بازی در سنین بسیار پایین با دنیای اطراف خود تعامل پیدا می کنند. از طریق بازی با انواع پازل ها، جورچین ها، مکعب ها و مهره های سرهم کردنی مهارت های حرکتی ریز دست ها، هماهنگی بین چشم و دست و قدرت تفکر را در خود پرروش می دهد؛ و زمانی که با توپ بازی می کند، واگن های دستی اش را می کشد، تاب می خورد، الاکلنگ و سرسره سوار می شود و طناب بازی می کند، مهارت های حرکتی دست و پاهایش را تقویت می کند.

همچنین برای انتخاب بهترین اسباب بازی مراجعه به یک فروشگاه اسباب بازی معتبر و مناسب نیز دارای اهمیت قابل توجهی است. آنها موجب بالا رفتن هوش، مهارتهای اجتماعی و همچنین رفتارهای احساسی کودکان می گردند. به طوری که در بعضی مواقع موجب حیرت والدین خود می شود. کودکان دو ساله دایما در حال تحرک و فعالیت هستند و مادران و مراقبان خود را حسابی دنبال خودشان می کشند. در این رده سنی، کودکان به مرور طرح واره های خود را افزایش می دهند. این دسته بندی سنی در هر سایت اسباب بازی متناسب با نوع اسباب بازی در نظر گرفته شده است که شما متناسب با تشخیص و البته سلیقه ی خود می توانید برای خرید آنها اقدام کنید. قیمت اسباب بازی های پلاستیکی به نسبت قیمت سایر اسباب بازی های برقی و چوبی ارزان تر می باشد. شما برای خرید این اسباب بازی می توانید تنوع رنگ ها و مدل ها را در فروشگاه اینترنتی توی ورلد مشاهده کنید و قیمت تلفن اسباب بازی را با سایر فروشگاه ها مقایسه کنید و سپس برای خرید اقدام کنید. نوع فلز بکار رفته شده و عوامل اینچنینی در قیمت یک اسباب بازی طوطی تاثیر گذار هستند.

یا حتی دیده اید که دختر ها با اسباب بازی لوازم آرایشی که دارند چه دنیایی برای خود و پدر و مادرشان میسازند. انواع اسباب بازی های مناسب نوزادان و نوپایان عبارتند از؛ صورتک هایی شبیه صورت انسان و نصب آن در فاصله یک متری دید نوزاد؛ آویزان کردن عروسک و وسایل رنگی گوناگون در بالای تخت یا تشک کودک؛ در اختیار گذاشتن جغجغه، زنگوله و اسباب بازی های صدادار و دالی بازی با عروسک. دقت کنید درون جغجغه ها، زنگوله ها و دندان گیرهای کودکان اجزای ریز و کوچکی نباشد که هنگام شکسته شدن در گلوی کودک فرو روند.

به کودک در فهم عملکرد اشیا کمک می کند. درک و فهم کودک از قوانین طبیعی شود. و تبعیت از قوانین و امتیازهای بازی. کودکی کـه در کودکی بازی نکند در بزرگسالی احساس پازلی را خواهد داشت کـه یک قطعهاش را گم کرده اسـت. سه سالگی سنی اسـت کـه کودک می تواند بـه مدت کافی روی صندلی بنشیند تا کل فیلم را تماشا کند. این بازی کودکان به فرزند شما اجازه می دهند احساسات خود را کشف کند و نقش های مختلفی مانند خلبان یا پزشک بودن را امتحان نماید. 3. یکی از جنبه های مثبت بازی های فکری این است که قوه تخیل کودکان بسیار قوی میشود و میتوانند آن چیزی را که در فکر خود تجسم میکنند در واقعیت پیاده سازی کنند. کشیدن اسباب بازی ها نیز از دیگر لذت های کودکان دو ساله است.کشیدنی ها یکی از محبوب ترین های اسباب بازی کودک 2 ساله محسوب می شوند .برخی از وسایل بازی خودشان سیم، دسته یا کابلی برای کشیدن دارند.

هدف از بازی با این اسباب بازیها در درجه اول سرگرمی است، اما برای کودکانی که نیاز به چیزی غیر از سرگرمی دارند، این وسایل برای کاهش استرس، افزایش تمرکز یا کاهش اضطراب استفاده میشوند. ترشح این هورمونها باعث افزایش توجه و همچنین بیشتر شدن تمرکز میشود. همچنین میتوانید آن را در کنار مادر یا پدر نصب کنید، تا وقتی که در حال تعمیر یا ساختن چیزی هستید به شما کمک کنند. خوشبختانه انواع بسیار زیادی از بازیهای تختهای در بازار عرضه شدهاند که با وجود برخی تفاوتها، اما همه آنها در آموزش صبر و احترام گذاشتن به دیگران مشترک هستند. دکتر نیوکمپ معتقد است: ((کودک در این سن متناسب با جنسیت خود بازی خواهد کرد، حداقل در برخی از مواقع.)) به عنوان مثال یک کودک با کامیون خود شن و ماسه جمع میکند اما یک دختر تمایل دارد به عروسک خود غذا بدهد یا آن را برای خوابیدن روی پا بگذارد. برخی ها حتی این نوع اسباب بازی را برای کوکان بالای 18 ماه مناسب می بینند. برای خاموش کردن اسباب بازی باید دکمه مربوطه در زیر ربات را خاموش کنید.

اسباب بازی یا بازیچه ای که قسمتی از آن شکسته شده است را از دسترس کودک دور نگه دارید. اسباب بازی هایی که از پلاستیک یا کائوچوی نازک ساخته شده اند را از دسترس کودکان خردسال دور نگه دارید، زیرا ممکن است شکسته شوند و دست کودک را ببرند. اسباب بازی یا بازیچه ای که دارای نخ، روبان یا نوار بلندی است، برای کودکان خردسال خطرناک است، زیرا ممکن است بند آن دور گردن کودک بپیچد و موجب خفگی کودک شود. ماشین کنترلی نه تنها یک اسباب بازی سرگرم کننده و جذاب برای کودکان است بلکه دارای مدل های جذاب و متنوعی برای نوجوانان و بزرگسالان است. بنا به سلیقهی کودک میتوانید طرحهای ماشین یا خانهی عروسکی را تهیه کنید و از کودک بخواهید طبق نقشه، قطعات را به یکدیگر متصل کند.

طی همین فرایند کودک زمان بازی دنیای خیالی اسباب بازی هایش را با دنیای پیرامونش تطبیق می دهد. کودک می تواند به راحتی با عروسک هایش در آن بازی کند اما قابل جابجایی نیستند و فضایی زیادی را در اتاق کودک اشغال می کنند. تنوع زیادی که در ظاهر تفنگ ها وجود دارد و تفاوت و تنوع در عملکرد، خرید تفنگ اسباب بازی را برای سلیقه های مختلف امکان پذیر کرده است. طبق مطالعه ای در مورد اسباب بازی های دخترانه و پسرانه ، اسباب بازی های “دخترانه” تمرکز بیشتری بر ظاهر و جذابیت جسمی دارند. کودک هنگام بازی با آجرهای لگو نه تنها شخصیت های دنیای خیالی خودش را می سازد بلکه هم زمان به طور ناخودآگاه مهارت های مختلفی را یاد می گیرد. با آجرهای لگو می توان حروف الفبا و لغات جدید فارسی و انگلیسی را به کودکان زیر هفت سال یاد داد. همانطور که آنها یاد میگیرند چگونه پازل و جورچین را حل کنند و با استفاده از این اسباب بازیها راه حلهای ریاضی ارائه دهند، میتوانند مسائل واقعی زندگی را بهتر مدیریت کنند. به همین جهت راهکاری که برای حل این مساله پیشنهاد می شود این است که اسباب بازی هایی را در سبد بازی او قرار دهید که پا به پای رشد فرزندتان قابل استفاده باشد و به توسعه مهارت ها و توانمندی های او کمک کند.

اما بر اساس تحقیقات جدید، کودکان دو ساله می توانند در کنار والدین یا مراقبین خود یک ساعت از اسباب بازی های هوشمند و صفحات لمسی استفاده کنند. اما این نقش ها به جای تفاوت های طبیعت زن و مرد بر اساس کلیشه های ذهنی تعریف شده، معیار مناسبی برای جهت گیری ها و انتخاب های ما در همه زمینه ها محسوب نمی شود. نوع بازی چه نقشی در انتخاب اسباب بازی دارد؟ اکثر تفنگ ساچمه ای فلزی اسباب بازی موجود ساخت برند ایرسافت گان (Airsoft Gun ) کشور چین می باشند. برای مثال، زمانی که کودک تکه ای چوب را در ظرف آب می اندازد، متوجه می شود که چوب روی آب می ماند، اما وقتی تیله یا مهره ای فلزی را در ظرف آب می اندازد، به ته ظرف می رود. او می تواند یک لگو را مانند یک تکه کیک در نظر بگیرد و از یک تکه چوب به عنوان یک اسب استفاده کند. من همانقدر که دوست داشتم با عروسک هایم بازی کنم از به حرکت در آوردن ماشین ها در گوشه و کنار خانه هم خوشحال می شدم.

اسباب بازی مهمترین وسیله تفکر در کودک است که با اسباب بازی میتواند در جهان خود ارتباط برقرار کند.اسباب بازی صرفا یک محصول لوکس و برای سرگرمی نیست اسباب بازی میتواند در رشد و شکوفایی فرزندان که آینده های کشور هستند نقش بسزایی داشته باشد.کودکان در طول بازی با اسباب بازی میتوانند به آرزوها و خواسته های دست نیافتنی خود در دنیای واقعی،دست یابند و دنیا را همان گونه ک دوست دارند بسازند. یادگیری روابط اجتماعی مفید برای یک دختر در کودکی اساس زندگی آینده او خواهد بود. اسباب بازیها فقط برای سرگرم کردن کودکان ایجاد نشدهاند و میتوان با استفاده از آنها آموزشهای بسیاری به کودکان داد که بر آینده آنها تاثیرگذار است. شک نکنید که با خرید تلفن اسباب بازی کودک شما شگفت زده خواهد شد. او در اواخر دو سالگی می تواند در بازی های ایفای نقش مشارکت کند و در نقش های آشنایی که طرح واره های آن را در ذهن خود دارد نقش آفرینی کند. برای کودکان زیر یک سال باید اسباب بازی ها و یا وسایلی تهیه کرد که در معرض دید او قرار بگیرند و کودک بتواند با دقت به آنها نگاه کند.

نیاز به آب و غذا ، نیاز به داشتن وسایل سرگرمی مناسب و استاندارد و مسایل اینچنینی ، یکی از غرایز مهم و کاملا آشکار طوطی ها کنجکاوی آنهاست سایت rainbowtoys ! مدت هاست که علم روانشناسی به ما ثابت کرده است که نمی توان یک اسباب بازی را تنها مختص پسر بچه ها یا دختر بچه ها دانست از این رو نمی توان تلفن های اسباب بازی را به تنها یکی از این دو گروه اختصاص داد. در توضیح این مطلب باید بگوییم، برخی از وسایل بازی در یک مقطع سنی خاص قابل استفاده هستند و بعد جذابیت خود را برای کودکان از دست می دهند. هواپیما کنترلی و هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی از جمله اسباب بازی های کنترلی منحصر به فردی هستند که مخاطب خاص خود را دارند. هر دکمه برای یک صدای خاص تعبیه شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار