بهترین اسباب بازی کودکان، درست انتخاب کنید

اما نقش یک بازی فکری مناسب کودک بسیار بیشتر از صرف یک بازی ساده است؛ بازیها با ایجاد چالشها و بازی ذهنی به تقویت مغز آنها کمک میکند و با آموزش برخی از مهارتهای اساسی، آنها را برای مواجهه با چالشهای جدیتر آماده میکند و در بزرگسالی آنها بسیار موثر خواهد بود. مثلا شاید یک تکه چوب که می توان از آن به عنوان شمشیر یا عصا استفاده کرد بیشتر از یک عروسک با لباسهای گران قیمت که فقط می تواند یک شخصیت داشته باشد به خلاقیت کودک شما کمک کند. تقریبا میتوان گفت تمام اسباب بازی ها به نوبه خود به رشد ذهن کودک و آموزش آن کمک میکنند و والدین با خرید اسباب بازی ها مناسبتر میتوانند بهتر و به شکل درست تری به روند رشد کودکان خود کمک کنند و شاید مهمترین مسئله برای آنکه کودک با یک وسیله بازی کند این است که او و بازی کردن با آن را دوست داشته باشد.

به همین دلیل انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان از اهمیت ویژهای برخوردار است زیرا والدین از طریق آن ها می خواهند کودک خود را به رشد و نمو درست برساند در این مقاله که توسط کارشناسان کودک موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت تهیه شده است قصد داریم نکات مهم انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان را توضیح دهیم و بگوییم اسباب بازی کودکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چه نوع اسباب بازی برای چه رده های سنی مناسب است . از این طریق میبیند با داشتن قطعاتی محدود، میتواند ساختارهای بینهایتی خلق کند. کودکان، نقاط قوت و ضعف خود از جمله تمایل به فرمان دادن یا فرمان بردن، تهاجم یا تسلیم، اجتماعی بودن یا منزوی بودن و همچنین احساسات دوستانه یا خصمانه، افسردگی یا شادی، امیال و آرزوهای خود را از طریق بازی نشان می دهند. عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی میگوید در زمینه مصرف اسباب بازی پژوهشهایی انجام شده که خیلی دقیق نیست، اما این پژوهشها نشان میدهد مصرف سرانه اسباب بازی برای هر کودک زیر ۱۴ سال در ایران حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار است.

اما اهمیت آنها از صرف یک وسیله سرگرمی بیشتر است، پس به عنوان والدین کودک، در خرید اسباب بازی برای کودک خود باید کمی هوشمندانه عمل کنید و بهترین بازی فکری را برای او انتخاب کنید! ما بهترین کیفیت را به شما ارائه میکنیم چرا که ماموریت ما بهترین بودن در این صنعت است. چرا اسباب بازیها برای رشد کودکان مهم است؟ برای مثال ماکت های فلزی خودرو توجه خاصی را در میان طرفداران خود جذب کرده است. به عنوان مثال یک اسباب بازی موتور با یک هواپیما که هر دو از نوع کنترلی می باشند، با وجود پایه و اساس مشترک، نتیجه فرآیندی متفاوت دارند. کودک در یک سالگی به وسیله اسباب بازی به درک دنیای پیرامون خود میپردازد و مهارتهای اولیه مواجهه با این محیط را یاد میگیرد. این بازی به پسر شما یاد میدهد که مسئولیت کنترل و هدایت یک وسیله را به عهده بگیرد و آن را به مقصد برساند. به عبارت دیگر کودکان به وسیله اسباب بازی ­ها می ­توانند مهارت­ های مورد نیاز و ضروری را یاد بگیرند و توانای ی­های خود را افزایش دهند.

انتخاب اسباب بازی­ هایی که کودک فقط تماشاچی آن­ها باشد اصلا برای آموزش کودک انتخاب درستی نیستند، زیرا کودک هیچ گونه فعالیت بدنی ندارد و فقط در حد یک تماشاگر باقی می­ ماند. و جالب است بدانید که اسباب بازی ها نیز تا حد زیادی بر رفتار کودک شما تأثیر میگذارند. کودکان علاقه زیادی به بقل کردن این نوع از اسباب بازی ها دارند و بعضی اوقات از آنها به عنوان بالش استفاده می کنند و بدون آنها نمی توانند بخوابند. در دوران قدیم عروسک ها از چوب و خاک رس ساخته میشدند و مردم از آنها برای سرگرمی هایی چون نمایش عروسکی استفاده میکردند. بچه ها از تماشای نمایش های عروسکی به خصوص هنگامی که عروسک ها در حال گفتگو و تقلا هستند لذت می برند. هوهوچی چی کنان به طرف اتاق دفتر رفتیم در آنجا دو خانم خیلی مهربان بودند .خانم معلم گفت: بچه ها می دانید اینها کی هستند .

باید با کودکشان با توجه به سنش رفتار کنند و ناخودآگاه از او توقع درک بیشتری دارند. بنابراین بازی با این اسباب بازی برای کودکان کم سن و سال تر موجب میشود که به درک بهتر و وسیع تری از دنیای اطراف خود برسند. از آنجا که در این سن تمایل کودک به سمت بازی های دسته جمعی کشیده می شود و می تواند قوانین ساده را درک کند بولینگ را هم می توانید در لیست خرید های تان قرار دهید. سالیانه تعداد زیادی از کودکان به دلیل گیر کردن قطعات اسباب بازی در حلق یا بینیشان در بیمارستان بستری میشوند. شاید خانوادههای زیادی را ببینید که با اصرار و گریه فرزندانشان وارد فروشگاههای اسباب بازی فروشی میشوند و اسلایم میخرند؛ اما در خانه وضعیت جور دیگری است. بعضی از والدین نیز بیش از اندازه به بازی فرزندانشان اهمیت می دهند! برای اینکه از امنیت این وسایل مطمئن باشید تا کودک آنها را در دهان خود نگذارد، خانه سازی های بزرگ و درشت را برای او انتخاب کنید. رهنما با اشاره به مکاتبه اداره کل استاندارد با اتاق اصناف استان برای اخطار به مراکز عرضه در خصوص عرضه نکردن محصولات فاقد علامت استاندارد تاکید نمود:کارشناسان استاندارد در بازرسیهای خود کالاهای غیر استاندارد را توقیف و مسئولیت قانونی این تخلف به عهده عرضه کننده محصول است.

بنابر این اگر به دنبال اسباب بازی دخترانه جدید ایرانی ارزان و یا اسباب بازی دخترانه ژله ای میگردید اسلایم ها میتوانند گزینه مناسبی سایت rainbowtoys برای شما باشند. یکی از بزرگ ترین تفریحهای زندگی برای یک آدم بزرگ می تواند همین بازی های کودکانه باشد. با این حال اما یادتان باشد اگر در خرید اسباب بازی برای فرزند خود و یا کودکی که جهت تهیه کادو برای وی دچار مشکل شده اید، خردی یک قطار بازی می تواند یک پیشنهاد جذاب برایتان بحساب آید. هر کودکی در هر سنی نیاز داد که برای خود اسباب بازی هایی داشته باشد. همچنین یکی دیگر از مزایای حل کردن پازل این است که به کودک کمک می کند تا با تلاش برای به پایان رساندن معما و پازل صبر و قاطعیت بیشتری در زندگی به دست آورد.

دقیقا به همین دلیل است که انتخاب اسباب بازی مناسب برای یک کودک اگر از انتخاب مثلا یک کتاب مناسب برای یک نوجوان یا یک جوان با اهمیت تر نباشد، کم اهمیت تر نیست. رفعت هریزچی، مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کارشناس حوزه کودک در این باره میگوید: «ورود به دنیای دیجیتال پیامدهایی برای جامعه و کودک امروزی به دنبال داشته است. بهترین اسباب بازی آن است که کودک را مجذوب خود می کند و او دو باره به سراغ آن می رود و تحریک و لذت بیشتر و بیشتری از آن کسب می کند. بهترین اسباب بازی برای کودک، بازی هایی هستند که ضمن ایجاد دلبستگی در کودکان، به توسعه مهارتهای آنها کمک میکنند و در رشد ذهنی و خلاقیت و ابتکار آنها نیز اثرگذار هستند.

در این سایت میتوانید، انواع اسباببازی را در عمده فروشیهای مختلف مشاهده کرده و به شماره تماس مراکز فروش مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. برخی از مراکز علمی در کشورهای حوزه خلیج فارس به طور رسمی درباره این بازی هشدار داده و خواستار جمع آوری آن از بازار شدهاند. دنیای مجازی از صبر و تمرکز کودکان کاسته و تفکر و اندیشه در این میان مغفول مانده است.» این را هریزچی میگوید و اضافه میکند که در اسباب بازیهای رایج سالهای اخیر از جمله اسپینر و اسلایم این موضوع مشهود است. فکر کنم اسلایم اولی را به قیمت ۱۵ هزار تومان خریدیم. پس بهتر است کودک ۴-۵ اسباب بازی متفاوت داشته باشد که با آنها بازی کند تا این که یک اسباب بازی گران قیمت توی ویترین داشته باشد.

دختران از سنین کودکی با حس لطافت و زیبایی شناسی ذاتی خود علاقه ی زیادی به اسباب بازی هایی دارند که بتواند ذهن خلاق آن ها را برای بزرگ شدن آماده کند ، از این رو اسباب بازی های دخترانه این طور طراحی شده اند که بتوانند به درک حس زیبایی شناسی و یادگیری مسئولیت پذیری در آینده به کودکان کمک کنند . یعنی یک اسباب بازی که کودکی دو ماهه را سرگرم می کند نمی تواند یک کودک دو ساله را سرگرم کند و بالعکس. شکلکهایی متنوع با حالات گوناگون که با دارا بودن یک فنر، هنگام حرکت خودرو، تکان میخورد و همین باعث جذابیتش میشد. وی با اشاره به این مطلب که کودکان در سه سال اول زندگی به سرعت علاقه خود را به یک نوع اسباببازی از دست میدهند و در این سنین به اسباببازیهای متنوع و زیاد نیاز دارند میگوید: در این سن هر نوع وسیلهای میتواند برای کودک اسباببازی باشد از اینرو والدین باید توجه داشته باشند که گاهی یک اسباببازی ساده که شباهت به چیز خاصی ندارد قوه خلاقیت کودک را بیشتر تحریک میکند. کیفیت و طراحی آنها نیز روز به روز بهتر و متنوع تر می شود. بعضی از آنان نمی دانند یا علاقه ای به این موضوع ندارند که کودکان خودشان بهتر از هر کسی می دانند چگونه بازی کنند.

هر کدام از بچه ها می گفت: بیا کنار من بشین وقتی به بچه ها نگاه کردم. برخی از کودکان به شغل خاصی علاقه دارند یا حتی از شغلی ترس دارند. بله، بعضی از تفنگ های اسباب بازی تیر شلیک می کنند و برخی از آن ها بدون تیر هستند. تفنگ اسباب بازی چیست؟ ویژگی های اسباب بازیهای خوب چیست؟ این فروشگاه اینترنتی با توجه به ساختار مارکت پلیس یا چند فروشندگی بودن خود، بستر بسیار مناسبی را برای کلیه فروشندگان کالاهای مختلف، مخصوصاً اسباب بازی کودکان، بازیهای فکری و آموزشی مخصوص تمام رده های سنی را فراهم کرده است. دختران کوچک دلشان می خواهد همچون مادرانشان نقش مادری و آشپزی کردن و رسیدگی به امور منزل و فرزندان را تجربه کنند اما لوازم خانه و آشپزخانه برای بازی کردن دختر کوچولوی شما خطرناک است.

در این فروشگاه میتوانید لوازم تحریر و مداد رنگی مورد نیازتان را با قیمتی مناسب تهیه و فرزندان خود را شگفتزده کنید. بنابراین شایسته است که یک پدر و مادر دلسوز برای جبران این امر مهم با خرید محصولات فکری و آموزشی جریان این سرگرمی مفید و جدید را برای فرزندان خود تهیه کنند. در حال حاضر با توجه به شرایط همهگیری کرونا و کاهش امکان بازی کودکان در محیط بیرون، خرید بازی فکری ایرانی و مناسب برای فراهم کردن شرایط برای بازی فکری در خانه که موجب بالارفتن میزان یادگیری و تقویت حواس پنجگانه و .. میشود گزینه خوبی برای پدر و مادرها است. اسلایم را اولین بار شرکت آمریکایی متل، که سود خالص آن چیزی حدود یک پنجم میزان کل صادرات ایران در پنج ماهه اول سال ۹۹ است، در سال ۱۹۷۶ تولید و روانه بازار کرده است. می تواند ویژگی اسباب بازیها را به دسته های مختلف تقسیم کرد، از جمله اینکه اسباب بازیهای برای پسران و دختران، اما شاید مهم ترین ویژگی اسباب بازیها این باشد که به چه میزان می تواند به سلامت روحی و جسمی کودک آسیب وارد نکرده و باعث شود کودک علاوه بر لذت بردن از بازی با این محصولات به رشد فکر و مهارتی دست پیدا کنند.

کودکان همگام با رشد خود به محرکهای متفاوتی نیاز دارند و انتخاب اسباب بازی بایستی براساس نیازهای متغیر آنها باشد. به گفته محققان با رشد فکری کودکان شده و مهارت های آنها را افزایش میدهد. بسیاری از آنها برای رشد مهارت های حرکتی و هماهنگی چشم و دست مفیدند. یکی از راههای تهیه عروسک مناسب و خوش قیمت برای کودکان مراجعه به سایتهای اینترنتی برای خرید عروسک ارزان قیمت تهران است. اسباب بازی در ساده ترین حالت به چیزی میگویند که بشود با آن بازی کرد و از آن برای تفریح استفاده کرد. بازی، باعث تقویت مهارت های زبانی و ارتباطی و همین طور استفاده از نیروی تخیل و خلاقیت آنان می شود. همانطور که میدانید با گسترش تکنولوژی و رونق بازار تلفن همراه هوشمند و تبلت ، اغلب کودکان و نوجوانان بیشتر وقت خود را صرف بازی و سرگرمی با آن می کنند و فرصت استفاده از مهارت های فکری و آموزشی را از دست می دهند. شاید بهتر باشد ارزش های خانوادگی خود را با نحوه بازی و استفاده کودک از اسباب بازی در زندگی روزمره پیوند دهید. تحقیقات نشان داده است، کودکان در طول بازی نحوه برنامه ریزی و حل مشکلات را فرا می گیرند. روی بسته اسباب بازیها همچنین کنار نشانی تولیدکننده اسباب بازی باید علامت GS درج شده باشد که نشان از ایمنی محصول دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار