انواع بازی با کودکان 3 ساله + اسباب بازی مناسب برای کودک سه ساله

لوازم جانبی که در این قسمت وجود دارد. یکی از دیگر از مدلهای این اسباب بازی هوشمند و جذاب به این صورت است که به جای کاغذ، یک تخته هوشمند در زیر نور وسیله وجود دارد که بعد از هربار نقاشی و طراحی بر روی آن، به راحتی پاک میشود و آماده برای یک طراحی جدید خواهد بود. به این ترتیب کودک در طول بازی باید احجام پلاستیکی را با توجه به اشکال موجود بر روی هر وجه مکعب، به درون آن بفرستد. این فاکتور مهم توجه به شرایط و روحیهی کودک است. این اسباب بازی ها باید از نظر رنگ و صدا مورد توجه قرار بگیرند زیرا که کودک به رنگ و صدا اهمیت خاصی می دهد . بیاد داشته باشید در تمام سنین از اسباب بازی هایی که کودک توانایی کار با آنها را ندارد نباید استفاده کرد( ماشین کنترلی و…) . با استفاده از این اسباب بازی فرزندتان میتواند طرح ماشین آلات راه سازی را بسازد و از ساختن آنها لذت ببرد. در زمانهای گذشته تنها اسباب بازی بچهها، عروسکهای دست سازی بود که مادرها یا مادر بزرگها برای دختر بچهها درست میکردند و یا برای پسر بچهها چندین ماشین پلاستیکی رنگارنگ، میخریدند که در میان همان چند عروسک و ماشینهای پلاستیکی، انواع تیله و کارتهای فوتبالی بازی و توپ و لوازم پلاستیکی آشپزخانه هم پیدا میشد که حسابی بچهها را سرگرم میکرد.

کیفیت بهداشتی مواداولیه و خطرات احتمالی استفاده خردسالان از اسباب بازیها از دیگر نگرانیهای خانوادهها علاوه بر قیمت بالای این محصولات است؛ موضوعی که رئیس اتحادیه خرازیفروشان ارائه تأییدیه و نظارت بر آن را وظیفه کانون پرورش فکری در نهایت وزارت بهداشت میداند و تأکید میکند: اسباببازی نیز در زمره مواد غذایی بهداشتی و آرایشی است و درصورت سلامتنبودن، این کالاها از بازار جمعآوری سایت rainbowtoys میشود. ما در نی نی بازار مجموعهای از زیباترینها را صفحه « عروسک » برای شما ارائه کردهایم. جغجغه ها ، حلقه ها و یوها دیگر اسباب بازی های رایج بودند.هنگامی که زن جوانی در یونان باستان ازدواج می کرد ، شب قبل از عروسی عروسک ها و اسباب بازی ها و سایر وسایل جوانی خود را فدای آرتمیس می کرد. اما کم کم کودکی بچهها رنگ دیگری به خود گرفت تا جایی که خانوادهها قبل از به دنیا آمدن فرزندشان، اتاقی پر از انواع عروسکهای کوچک و بزرگ، ماشین اسباب بازیهای کنترلی و شارژی که حتی کودکان میتوانند در آن بنشینند و حرکت کنند، لگوهای رنگارنگ و خیلی چیزهای دیگر برای او فراهم میکنند، اما هرچه تکنولوژی گستردهتر میشود دوره این اسباب بازیها نیز در حال گذشتن است چرا که با وجود گوشی موبایل و تبلت مخصوص کودکان و کامپیوتر و لپ تاپ، بچهها تمایل زیادی به وقت گذرانی با اسباب بازی ندارند.

یادمان باشد که قیمت بالا همیشه به دلیل کیفیت بالا نیست. شما می توانید به یکی از بازارها مثلا بازار صالح آباد تهران مراجعه کنید و قیمت یکی از اسباب بازی ها آنها رو با اسباب بازی های ما مقایسه کنید. توپ ، یکی از بهترین و سادهترین اسباب بازیها ست که در روند رشد جسمی، حرکتی و حتی ذهنی کودک شما موثر است و در مقایسه با اسباب بازیهای دیگر، قیمت مناسبی هم دارد. اگر کودک شما هم از طرفداران شخصیتهای کارتونی ژاپنی است و احیانا با فرفرههای انفجاری آشنایی ندارد مطمنا با دریافت این هدیه بسیار هیجان زده و خوشحال خواهد شد. اسباب بازی های ایرانی با توجه به سن کودک ردهبندی میشوند .اگر بخواهید نکات تربیتی را در قالب اسباب بازی آموزش دهید میتوانید با توجه به سن کودک و با توجه به نکتهای که قرار است آموزش ببیند، در خرید وسایل بازی ایرانی دقت نمایید و گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

کودک شما مطمئنا این نوع بازی ها را انجام می دهد و در مواقعی از کار خود لذت زیادی می برد. یادآوری میشود مقاله مفصل و مستقل چوبین درمورد تاثیر اسباب بازی ساخت و ساز بر تقویت هوش کودک را فراموش نکنید. برای خرید اسباب بازی دخترانه باید موارد متعددی مانند سن و علایق کودک را در دید بگیرید. اگر کودک شما از شنا کردن لذت میبرد او را در کلاس شنا ثبت نام کنید. اگر کودکی بیش از اندازه اسباب بازی داشته باشد، ممکن است نتواند تصمیم بگیرد که با کدام یک بازی کند. از چهر ماهگی کودک توانایی بازی با خودش را یاد می گیرد و از این سن است که می تواند دستش را به طرف چیزی که می خواهد دراز کند ، و با دو دست شیئی را بگیرد . افزایش مهارت های کودک باعث بالا رفتن اعتماد به نفسش می شود. لگو بهترین اسباببازی برای بالا بردن هوش عملی و خلاقیت در کودکان سه تا پنجساله است.

بچه ها بازی با اسباب بازی را بعنوان مهمترین کار خود قلمداد می کنند و آن زمانی که والئدین در کار آنها دخالت می کنند بسیار خشمگین می شوند . تهران (پانا) – لگو محبوب ترین اسباب بازی در جهان که نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان را هم جذب خود کرده همچنین با سیاست های معروف خود در فروش به یکی از پر درآمد ترین کمپانی ها در جهان تبدیل شده است. پوشیدن لباس شخصیت های مختلف ، اسباب بازی های ساختنی ، رنگهای لعابی ، آب رنگ ، قیچی پلاستیکی و کاغذ ، بازی های ساده ، پازلهایی با قطعات درشت ، ابزارها و لوازم خانه داری ، کارهای دست. کودک از یک سالگی که راه می افتد مهمترین بازی او کشف جهان اطراف است و علاقه ویژه ای به وسایل خانه پیدا می کند . رشد کودک بسیار با نوع بازی و اسباب بازی او مرتبط است .از سه چهار ماهگی کودک ابتدا با دستهای خود سپس با پاهای خود بازی می کند و از حدود چهار ماهگی این توانایی را پیدا می کند که با اسباب بازی های ساده بازی کند . کودکان با این وسایل بازی ساعت ها سرگرم می شوند و از آن مهمتر کلی یاد می گیرند و خلاق تر می شوند.

لبخند و غان وغونی که کودک در پاسخ به والدین از خود بروز می دهد نشان دهنده این است که این محرکها برای او لذت بخش هستند .او به سرعت یاد می گیرد چگونه توجه مراقبین خود را جلب کنند . بازی کردن یکی از اصلی­ ترین نیازهای هر کودک در دوران کودکی است و می­ تواند تأثیر بسزایی در روحیات کودک داشته باشد. بیبی پرو بزرگترین فروشگاه اینترنتی سیسمونی، اسباب بازی و محصولات مادر باردار، نوزاد و کودک است که با نگاهی مادرانه و با در نظر گرفتن نیازهای مادر باردار از ماه های قبل از بارداری تا پس از زایمان و در زمان پرورش فرزندش، همراه و همگام با او به برطرف کردن نیازهای مادر و نوزاد می پردازد. در این سنین مهمترین بازی با کودک ماساژ دادن اوست . دختران هم از اسباب بازی هایی که بتوانند در جریان یک بازی با آن نقش شان را بهتر بازی کنند برای مثال وسایل پزشکی ، لوازم آشپزخانه و … بهتر است اکنون که بچهها به تکنولوژی علاقمندند، از وسایل و لوازمی استفاده کنند که مناسب سنشان بوده و همچنین برایشان مفید باشد. این تخته دیجیتالی علاوه بر اینکه یک اسباب بازی هوشمند برای سرگرمی به حساب میآید، به عنوان تخته مدارس هم میتواند مورد استفاده قرار گیرد که در این صورت یک صرفه جویی بزرگ محسوب میشود چرا که با خرید این تخته، دیگر نیازی نیست درختان متعدد برای تهیه تخته سیاه و گچ های رنگی از بین بروند و یا با خرید تخته وایت برد، مدام در حال خرید ماژیک بعد از اتمام آن باشید.

از سه ماهگی می توانید او را بر روی شکم خوابانده و اشیایی را کمی دور از او قرار دهید تا تلاش کند به آنها برسد . حتما همه شما بارها تخته وایت برد با سایزهای مختلف را دیدهاید و با ماژیکهای رنگی روی آن نوشتهاید، اما اکنون تخته دیجیتالی پا به میدان گذاشته که یک صفحه با یک قلم دیجیتال را در اختیار فرزندتان قرار داده و به راحتی بر روی آن مینویسد یا نقاشی می کند و به راحتی هم پاک می کند. او دوست دارد تا با اشیاء چیزهایی بسازد و خراب کند و چیزها را در کنار یکدیگر قرار دهد یا از هم جدا کند . تا قبل از سه سالگی باید وسایلی برای کودک تهیه کرد که بتواند آنها را تکه تکه کند. از سوی دیگر اگر خیلی ساده هم باشد کودک را به فکر کردن وادار نمیکند.

وسایل آشپزخانه برای دختران ، تلویزیون کوچک ، میز و صندلی ، ساعت پلاستیکی و دیگر اشیای معادل در زندگی بزرگترها را هم برای دختران و هم برای پسران تهیه کنید. با این اسباب بازی هوشمند علاوه بر اینکه بچهها حسابی سرگرم خواهند شد، میتوانند به یادگیری هم بپردازند. یکی از بهترین و سادهترین روشهای پیدا کردن مراکز عمده فروشی استفاده از عمدباکس (OMDBOX) است که با از بین بردن واسطه بین خریداران و فروشندگان عمده شرایطی مساعد را جهت خریدی امن و آسان فراهم آورده است. علاوه بر این، بازی محرک و انگیزهای است که در جهت کسب تجارب اجتماعی از آن استفاده میشود. کودک از دست های خود برای فشردن کلیدها و اسباب بازی های روی میز یا تاب و از پاها برای فشار دادن به زمین استفاده میکند . این دستگاه شامل 50 کارت طراحی و نقاشی، 4 مداد رنگی و 20 برگ کاغذ است که با روشن کردن وسیله و قرار دادن کاغذ در زیر نور آن، طرح روی کارت بر روی کاغذ افتاده و کودک به راحتی میتواند با ردیابی خطوط، یک نقاشی زیبا را ترسیم و رنگ آمیزی نماید. بازی در کنار هم یکی از مراحل ابتدایی رشد اجتماعی کودکان است، بنابراین داشتن اسباب بازی هایی که کودکان نوپا بتوانند با چندین کودک دیگر به اشتراک بگذارند (مانند یک مجموعه بزرگ اسباب بازی یا چند بسته ماشین بازی)، به آنها کمک می کند تا در مسیر بسیار اجتماعی شدن قدم بردارند.

کودک تا دو سالگی اگر چه دوست دارد با دیگران بازی کند ولی علاقه ای به مشارکت با آنها ندارد و زمان طولا نی تری را با خودش و اسباب بازیهایش که به تنهایی از عهده آنها بر می آید و می تواند با آنها رفتار بزرگتر ها را تقلید کند می گذراند . در تصویر زیر مشاهده می کنید، که چقدر می تواند برای کودک جذاب و سرگرم کننده باشد. یکی دیگر از اسباب بازیهای هوشمند کودکان که سرگرم کننده و جذاب است، پروژکتور هنری است که دارای 6 نشانگر یا قلم رنگی و 10 دیسک برای ترسیم نقاشیهای متفاوت است که کودک شما میتواند در ابتدا طرح دلخواه خود را بکشد و رنگآمیزی کند سپس طرح را بر روی لامپ پروژکتور قرار دهد تا دستگاه با بزرگنمایی تصویر، آن را بر روی سقف یا دیوار به نمایش بگذارد. ویژگی بعدی رنگ مورد استفاده در تولید اسباب بازی است که علاوه رنگبندی شاد باید از مواد غیر شیمیایی استفاده شده باشد زیرا کودک این وسایل را بسیار در دهان خود میکند و در صورت مناسب نبودن رنگ تأثیرات مخربی به روی کودک خواهد داشت. برای تهیه ست فیگور حیوانات میتوانید از لینک زیر استفاده کنید. در این مقاله به معرفی تعدادی از انواع اسباب بازی هوشمند پرداختهایم که برای سفارش هر یک از آنها از سایتهای خارجی معتبر، میتوانید از سایت چارسوق کمک بگیرید و لینک کالا را در چارسوق قرار دهید تا خرید شما انجام شود و محصول به دستتان برسد.

یکی از انواع اسباب بازی های مناسب نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه توپ های بزرگ و نرمی هستند که او می تواند آنها را به آرامی در اطراف خود حرکت دهد، به خصوص اگر هنگام حرکت صدا تولید کرده یا موزیک پخش کنند. بازی کردن با این اسباب بازی باعث افزایش تمرکز در فرد میشود؛ از این جهت که فرد سعی میکند تکههای آن را در جای صحیح قرار دهد و در کودکان باعث افزایش هوش و خلاقیت آنها میشود، به خصوص لگوهایی که محدودیتی در ساخت آنها وجود ندارد. اگرچه در داخل بیشتر این اسباب بازی های کودک در نهایت کپک قارچی به وجود می آید (حال به هم زن است!)، اما این اسباب بازی ها از وسط قابل باز شدن هستند پس به راحتی می توان آنها را تمیز و خشک کرد- آنها حتی برای شست و شو در ماشین ظرف شویی بی خطر هستند. چیزی که حرکت میکند به خودی خود برای کودک جذاب است؛ حالا اگر این اسباببازی متحرک، نور و صدا نیز داشته باشد، کودک را شیفته خود خواهد کرد.

از آنجائیکه فروشگاه اسباب بازی گیل تویز ، یکی از بهترین و بزرگترین فروشگاه اسباب بازی در رشت و تهران می باشد ، با توجه اینکه گیل تویز به عنوان بزرگترین پخش اسباب بازی و عمده فروشی اسباب بازی در شهر رشت و استان گیلان ، با تعداد زیادی از اسباب بازی فروشی های داخل شهر رشت ، انزلی ، آستانه اشرفیه ، رودسر ، لاهیجان ، فومن همکاری می نماید ، لذا گیل تویز قصد دارد ، همیشه در صفحه اول گوگل باقی بماند ، تا بازدید کنندگان و علاقه مندان خرید اسباب بازی در شهرهای رشت و تهران و سایر شهرهای اطراف آنها ، راحتر تر به هدف خود یعنی پیدا کردن بهترین اسباب بازی فروشی ، برسند. به عنوان مثال ، آنها با سرعت یا آهستگی ماشینهای اسباب بازی خود بسته به میزان نیرویی که در رانندگی آنها اعمال می کنند ، آشنا می شوند.

خمیر بازی و شن جادویی به پیشرفت مهارت انگشتان کودک و البته خلاقیت آنها کمک میکند. این بازه سنی دیگر برای نوزاد فرق دارد، چون او دیگر کودکی نزدیک به یک سال است و با ذوقی بیشتر از قبل بازی میکند؛ سینهخیز یا چهار دستوپا میرود؛ یا حتی با کمک فردی قدم برمیدارد و وسایل را بلند و جابهجا میکند. پیشنهاد می کنیم با هم در پارک گلها و حشرات را زیر ذرهبین ببینید. بچه توپبازی کردن را دوست دارد و در سلامتش هم اثرگذار است. با تسلط به راه رفتن او دوست دارد به دنبال شما راه بیفتد و کارهای شما را تقلید کند و با داشتن بعضی مهارتهایی که به دست آورده است از کار کردن با اشیایی که توانایی های دستی او را به کار می گیرند بسیار خوشحال می شود .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار