انتقاد سفیر چین در ایران از نقش تخریبی رسانه های غربی درخصوص همکاری های تهران – پکن

 چانگ هوا همچنین با اشاره به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی از اجلاس روسای خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه ( اوآنا ) در آبانماه آینده ؛ ایرنا را رسانه ای معتبر و قوی خواند و ابراز امیدواری کرد همکاری های ایرنا و شین هوا در حوزه های مختلف مکتوب و چندرسانه ای گسترش یابد.

سفیر چین در ایران ؛ همکاری های راهبردی تهران – پکن در همه زمینه ها را بر مبنای برد – برد توصیف و خاطر نشان کرد : عزم و اراده روسای جمهور دو کشور بر توسعه همکاری های سیاسی ، اقتصادی ؛ دفاعی و فرهنگی میان دو کشور استوار است و بدون شک با امضای توافق جامع همکاری های 25 ساله میان دو کشور ؛ ما شاهد توسعه روزافزون همکاری ها در همه زمینه ها خواهیم بود.

سفیر چین در ایران پس از دیدار با مدیرعامل ایرنا ؛ از اتاق خبر اخبار بین الملل ایرنا دیدن کرد و در گفت و گو با سردبیران و کارشناسان خبر ایرنا در جریان فرایند تهیه ؛ تولید و انتشار اخبار قرار گرفت .

انتقاد سفیر چین در ایران از نقش تخریبی رسانه های غربی درخصوص همکاری های ایران وچین

دیپلمات ارشد چین همچنین به نقش و جایگاه مهم ایران در منطقه و جهان اشاره کرد و گفت : آهنگ مناسبات اقتصادی دو کشور در سالهای اخیر رو به رشد بوده است و جمهوری خلق چین از توسعه و گسترش مناسبات فیمابین در همه زمینه های استقبال می کند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در حال حاضر علاوه برزبان فارسی ؛ به 9 زبان دیگر از جمله چینی ؛ انگلیسی ؛ عربی ؛ فرانسه ؛ روسی ؛ اردو ؛ ترکی استانبولی ؛ آلمانی ؛ اسپانیولی خبر تهیه و منتشر می کند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84871778/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5

انتقاد سفیر چین در ایران از نقش تخریبی رسانه های غربی درخصوص همکاری های ایران وچین

وی باتاکید بر اینکه رهبران چین بویژه ” شی جین پینگ ” رییس جمهوری خلق چین همواره بر حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران تاکید و از آن حمایت کرده اند ؛ به حمایت های کشورش از حق مسلم ایران در بهره مندی از انرژی هسته ای و تلاش برای رفع تحریم های آمریکا علیه ملت ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد آمریکا تحریم های خود علیه ایران را بردارد.

در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد ؛ « علی نادری » مدیر عامل ایرنا نیز با اشاره به روابط و مناسبات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین ، به سیاست اصولی ایران در حمایت از ” چین واحد ” اشاره کرد و گفت : چین در دوران تحریم ؛ روابط اقتصادی و تجاری خود با ایران را حفظ کرد و این برای ما امری ارزشمند است .

وی با اشاره به دخالت های آمریکا در موضوع تایوان و اقدامات مخرب ایالات متحده در امور داخلی چین ؛ گفت کشورهای مستقل دنیا می بایست با تشکیل ائتلاف و همکاری با یکدیگر ؛ در برابر یکجانبه گرایی آمریکا ایستادگی کرده و توطئه های آمریکا در تنش آفرینی در جهان را خنثی نمایند.

سفیر چین در ایران با اشاره به دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در توسعه مناسبات با کشورهای دوست و همسایه و همچنین نقش آفرینی ایران در سازمان ها و پیمان های منطقه ای و جهانی از جمله پیمان سازمان همکاری شانگهای گفت : چین همواره از عضویت دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای حمایت کرده است و قطعا پیوستن ایران به این سازمان مهم نقش موثری در توسعه مناسبات میان کشورهای عضو خواهد داشت.

مدیرعامل ایرنا همچنین به توافق 25 ساله ایران و چین به عنوان یک سند مهمی که می تواند مناسبات دوکشور را در همه زمینه ها ارتقا دهد.

نادری  همچنین به برگزاری اجلاس آتی اوآنا ( سازمان خبرگزاری های اسیا و اقیانوسیه ) در آبانماه امسال اشاره کرد و گفت : ایرنا با قدمتی حدود 90 ساله ؛ به زودی میزبان روسای 48 خبرگزاری در منطقه آسیا و اقیانوسیه خواهد بود و امیدواریم خبرگزاری شین هوا به عنوان خبرگزاری رسمی چین در عالی ترین سطح در این نشست شرکت نماید.

 توسعه همکاری های رسانه ای ایران و چین ؛ آمادگی ایرنا برای کمک به راه اندازی بخش فارسی خبرگزاری شین هوا ؛ تقویت سایت چینی ایرنا ؛ تقویت همکاری های ایرنا و خبرگزاری شین هوا ؛ تبادل دانشجو ، برگزاری مسابقات ورزشی ؛ حضور تیم های ورزشی دوکشور در رقابت های دوجانبه و بین المللی ؛ اجرای فعالیت های فرهنگی از جمله برگزاری هفته سینمایی چین ؛ از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار طرفین دیدگاهها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دخالت های آمریکا در امور داخلی کشورهای مختلف از جمله منطقه خاورمیانه و نیز مساله تایوان اشاره و خاطرنشان کرد و گفت که کشورش تحت هیچ شرایطی مداخله جویی ها و سیاست های یکجانبه گرایی آمریکا را برنمی تابد.

وی همچنین اقدام ایرنا را در سالهای اخیر در راه اندازی سایت چینی ستود و گفت : همواره اخبار تحولات ایران را از رسانه رسمی کشور یعنی خبرگزاری جمهوری اسلامی دنبال می کنم و بدون شک توسعه همکاری های رسانه ای دوکشور بویژه در حوزه چندرسانه ای می تواند در شناساندن ظرفیت های مختلف همکاری میان دوکشور و شناخت هرچه بیشتر دوملت ایران وچین از یکدیگر موثر باشد.

انتقاد سفیر چین در ایران از نقش تخریبی رسانه های غربی درخصوص همکاری های ایران وچین

« چانگ هوا » روز دوشنبه در دیدار با « علی نادری ” مدیرعامل ایرنا ؛ با اشاره به نقش و جایگاه بسیار مهم ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی ایران ؛ ابراز امیدواری کرد که ایرنا همانند گذشته نقش خود را در خنثی سازی تبلیغات منفی رسانه های غربی درباره همکاری های دوکشور به طور مطلوبی ایفا کند.