اسباب بازی 7 تا 11 سال

خلقوخوی رقابتی در کودکان 8 ساله باعث شده تا آنها گاهی بخواهند بهتنهایی با اسباب بازیهایشان بازی کنند و گاهی به صورت گروهی و چندنفری مشغول بازیکردن شوند. پرورش حس کنجکاوی یعنی اینکه اسباب بازی باید گاهی کمی پیچیدگی هم داشته باشد. کودک ناتوان است و از اینکه نمیتواند چیزی را انجام بدهد احساس تحقیر میکند. بسته به اینکه قصد دارید کدام نوع اسباب بازی را انتخاب کنید، قیمت آنها متفاوت است. به عنوان مثال در صورتی که فرزند زیر یک سال دارید بهتر است اسباب بازی را خریداری کنید که سایز کوچک تری داشته و با استفاد از یک دکمه ی ساده و کوچک کار کند. میتوانیم این وسایل را برای کودک تهیه کنیم تا دو تخته را به هم پیچ کند. شما میتوانید از بازی ریورسی برای کودکان 7 سال به بالا استفاده کرده و مهارتهایی همچون پیشبینی، برنامهریزی و قدرت حل مساله را در آنها تقویت کنید. ● بازی فکری ترافیک: این بازی برای کودکان 8 سال به بالا مناسب بوده و قوهی استدلال آنها را تقویت میکند.

ویژگی بعدی جنس بدنه اسباب بازی است که حتماً باید نشکن بوده و از مواد مستحکم و با دوام تولید شده باشد. برخی از محققین علت اختصاص دادن ویژگی های جنگندگی، رقابت و سرعت به اسباب بازی های پسرانه را در فرهنگ جامعه جستجو می کنند. کودکان با بازی لگو می توانند بر احساس ناکامی و سرخوردگی ناشی از شکست غلبه کنند، زیرا آن ها آنچه مدنظرشان است را می توانند با ساختن و خراب کردن و تغییر دادن کامل کنند. همچنین چیندر تویز انواع ماکتهای ماشین و موتور را نیز با جزییات دقیق و ظریف تولید و به بازار عرضه میکند. را در رنگها و سایزهای گوناگون تولید و به بازار عرضه میکند. کودک میتواند با استفاده از خلاقیت خود، این قطعات را به یکدیگر متصل کرده و اشکال ذهنی و خیالی خود را پدید بیاورد. برای مثال کودک با فشردن دکمهای میتواند با موزیک همراهی کرده و حرکات موزون و هماهنگ حیوانات و وسایل نقلیه را ببیند. خرید اسباب بازی نه تنها موثر در شیوه آموزش نکات اخلاقی و رفتاری کودک بوده، بلکه میتواند تاثیر زیادی در رشد خلاقیت و شکوفایی استعدادهای او داشته باشد.

مثلا بازی برج قورباغه به علت دارا بودن تنوع رنگ و توپ های جغجغه ای بسیار می تواند توجه کودکان را به خود جلب کند. حال ما اگر وسایلی را در اختیار کودک بگذاریم که این حس تحقیر کاهش پیدا کند و او ببیند میتواند کاری را انجام بدهد، مانع رشد احساس حقارت شدهایم. کودک دو ساله شما دلش می خواهد مانند شما کنترل تلویزیون را در دست بگیرد و کانال ها را زیر و رو کند، او می خواهد تلفن همراه شما را بررسی کند و بفهمد چطور زنگ می زند و . ویژگی پنجم این است که اسباببازی خوب باید بتواند تصورات کودک را شکل بدهد و حس کنجکاوی او را پرورش بدهد و مهارتهای بدنیاش را تقویت کند. سوراخ کردن کاغذ فعالیت دیگری است که در این سن کودکان را سرگرم میکند. کودکان با تسلط بر اسباب بازیها و بازیها فکری خود و جابه جایی آنها و بازی کردن با آنها بصورت فیزیکی، مهارتهای فیزیکی خود مانند دویدن، حفظ تعادل، چرخیدن، پرتاب کردن و … ● بازیهای فکری: پیکاردو با تولید انواع بازیهای فکری و انتزاعی به تقویت توانایی ذهنی کودکان کمک شایانی میکند. میشود. از مهمترین ویژگیهای محصولات پیکاردو میتوان به جنس چوبی محصولات اشاره کرد.

همچنین دارای آهنگ هایی سرگرم کننده، قطعات رنگارنگ برای مهارت های حرکتی مناسب است که هماهنگی میان چشم و دست را نیز سایت rainbowtoys پرورش می دهد. اسباب بازی ها در این سن باید نرم و منعطف و کاملا بی خطر باشند و چون در این سنین معمولا کودکان اسباب بازی ها را به دهان می برند باید از خرید اسباب بازی هایی که دارای قطعات ریز هستند جلوگیری شود .اگر اسباب بازی انتخابی کودک دارای صدا و موزیک باشد میتواند به تقویت حواس پنجگانه مثل حس شنوایی و یا لامسه در کودک کمک کند. در حال حاضر کودک نوپا شما در حال کاوش در دنیای اطراف خود است و یاد می گیرد که چگونه آن جهان را در زمان بازی تقلید کند.

کودکان در طول بازی باید با کنار هم قرار دادن قطعات، اشکال و ساختمانهای مخصوصی را خلق کنند. ● عروسکهای جغجغهای: کودک میتواند با فشار دادن سر عروسکهای پیکاردو، صدای بلند جغجغه را شنیده و قوهی تمرکز خود را تقویت کند. مدل تا شده می تواند تا 25 متر بدون از دست دادن برد حرکت کند! برد شلیک این تفنگ ۲۴ متر است. با این حال، یک مطالعه نشان داد که صداهای لوازم خانگی و صدای حیوانات خانگی معمولی؛ می تواند به کاهش حساسیت کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند. برای مثال قطعات یک اسباببازی باید قابلیت جداشدن از هم داشته باشد تا کودک ببیند میتواند با کمی اندیشه دوباره آنها را روی هم وصل کند. یا خطراتی را که ایجاد می شود را نمیدانند. برای مثال وقتی کودک چیزی را میبیند، باید بین دیدن و استفاده از انگشتانش برای گرفتن آن چیز هماهنگی ایجاد شود. کودکان با استفاده از این وسایل بازی، قوهی تخیل خود را تقویت کرده و آزادی عمل را به دست میگیرند.

حال اگر یک ماشین اسباب بازی کنترلی به کودک بدهیم که وقتی دکمه آن را میزند ماشین با سرعت فراوان حرکت میکند، کودک خردسال به آن نمیرسد و احساس خوبی نخواهد گرفت. از نظر ما اولین ویژگی این است که اسباب بازی متناسب با سن و تواناییهای ذهنی و رشدی او باشد تا کودک با اسباب بازی ارتباط برقرار کند. این اسباب بازی ترمز دارد، آرام حرکت میکند و درعینحال که کودک زمین نمیخورد به تفکر میافتد که این وسیله را هدایت کند. دنیای اسباب بازی ها به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توانید لوازم آموزشی و سرگرم کننده را برای تمام گروه های سنی خریداری کنید. در دنیای امروز، دسترسی آسان به اینترنت باعث شده تا کودکان با انیمیشنهای بسیاری آشنا باشند، به همین خاطر شخصیتهای محبوب کارتونی بسیاری در ذهن کودکان پسر وجود دارد.

آیا تولد پسرتان نزدیک است و نمیدانید با وجود کمد پر از وسایل و اسباب بازیش، دیگر چه چیزهایی وجود دارد که میتوانید برایش تهیه کنید؟ ، نخ کردن مهره های کوچک، سر هم کردن اسباب بازی های ریز و کوچک. می تواند مهارت های زبانی و ذهنی کودک را هم افزایش دهد. به این ترتیب وسایل بازی که با یک تکانه یا صدای بلند فعالیت خود را آغاز میکنند، محرک کافی برای بازی کودکان را مهیا میکنند. این اسباببازیها برای کودکان زیر دو سال مناسب است. همچنین برای افزایش تمرکز کودک بازی تعاملی در تاب کودک نیز برای یک بازه زمانی کوتاه مناسب است. زمانی که کودک به 2 سالگی میرسد، همچنان در حال یادگیری و تسلط بر مهارتهای جدید است، اما این اتفاق به همان سرعتی که در سال اول زندگیاش رخ داده است، نیست.

اسباب بازی های کودکان باید به گونه ای انتخاب گردد که کودک بتواند آن را اداره کند. کودک در زمان بازی با فیجت ها بر احساساتی مانند ترس، اضطراب و هیجان غلبه می کند. استفاده از مواد شیمیای غیرمضر و عدم رعایت استاندارهای معمول در تولید از مهم ترین عواملی هست که والدین در زمان خرید اسباب بازی باید به آن توجه کنند. اسباب بازی کشیدنی جزء بهترین اسباب بازی کودکان یک ساله محسوب می شود. پس قبل از خرید اسباب بازی پلاستیکی علاوه بر قیمت اسباب بازی ، و شکل ظاهری آن بایستی درک اینکه این محصول علاوه بر سرگرمی برای کودکمان چه تاثیری بر قوه ی ادارک و درک کودکمان دارد امری مهم محسوب می گردد . دوم اینکه حتماً باید قیمت اسباب بازی باکیفیت آن متناسب باشد. او به شما یاری می دهد که با توجه به سن کودک و سطح رشد شناختی وی اسباب بازی مناسب را انتخاب کنید. دادن فرصت تفریح در حین تمرین چیزهایی که در مدرسه یاد می گیرند ، حفظ آنها را افزایش می دهد. اختصاص دادن زمانی برای بازی و سرگرمی برای همه کودکان از جمله کودکان معلول اهمیت زیادی دارد. به شما قول میدهیم بعد از هدیه دادن آن، شب را با آرامش بیشتر و زودتر از شبهای دیگر، به خواب میرود!

از حدود ۱۴ ماهگی تا ۳ سالگی از آنجا که حس دیداری بچه درحال رشد است، هر چیزی برای او یک دنیای جدید است و میخواهد محیط را بشناسد؛ پس باید حتماً اسباببازیهای رنگی برای او تهیه شود. اگر احساس میکنید کودک احتیاج به وسایلی دارد که کمی او را آرامتر کند، میتوانید به خرید اسباب بازیهایی مانند خمیر بازی یا خمیر شنی فکر کنید. روش دیگری که اسباب بازی ها را برای کودکان نوپا همچنان جذاب نگه می دارد و طول عمر مفید آنها را افزایش می دهد، این است که اسباب بازی ها را از زیر دست و پای کودک جمع کنید.

مانا کالا با بیش از یک دهه فعالیت تجاری، در حال حاضر مرجع تخصصی فروش اینترنتی اسباب بازی در ایران است. تفنگ تبدیل شونده یک محصول به صرفه و جذاب برای علاقه مندان به ماشین کنترلی و تفنگ اسباب بازی است. اگر به قسمت معرفی اسباب بازی کوبه ماهی سنجاقک دقت کنید، متوجه ظاهر جذاب و دوستداشتنی این اسباب بازی میشوید. گاهی والدین با دیدن اسباببازیهای متنوع امروزی غرق در رویای بچگی خود شده و آرزوهای کودکی خود را به یاد میآورند و همین امر باعث میشود انتخاب اسباب بازی فکری برای کودک خود را به درستی انجام ندهند. این روانشناس اجتماعی میافزاید: امروزه ثابت شده است، کودکانی که به درستی و اندازه کافی در دوران کودکی بازی نکردهاند از رشد ذهنی و اجتماعی درستی برخوردار نیستند. ژان پیاژه (روانشناس مطرح سوئیسی) معتقد است که اسباب بازیها در شکل دهی به تمایلات عاطفی و روانی کودکان تاثیر گذارند؛ پس به هیچ عنوان از کنار خرید اسباب بازی برای کودکانتان ساده نگذرید و هنگام خرید با صرف دقت کافی، بهترین گزینه را از بهترین اسباب بازی فروشی ایران از لحاظ کیفیت خریداری کنید. دکتر مهدی صدقی، روانشناس بالینی میگوید گاهی اوقات برای بچههایی که مشکل جویدن ناخن دارند یا بی قراری میکنند، اسلایم تجویز میشود.

● وسایل بازی ارتفاعی: کودک برای بازی با این وسایل باید ارتفاع مناسبی را بالا و پایین برود. در هنگام خرید این محصولات به مواد اولیهی ابزار آرایشی دقت کرده و از بهداشتی بودن آنها مطمئن شوید. ● خمیر بازی: اکثر خمیرهای بازی موجود در بازار از مواد اولیهی غیر سمی و بهداشتی تهیه شدهاند. برای این منظور توصیه نکته فوق را فراموش نکنید و تا جای امکان به سراغ خرید مدل هایی بروید که از ریل هایی با طول بیشتر برخوردار هستند. آریالند علاوه بر ارائه انواع وسایل آموزشی، امکان خرید انواع لوازم تحریر و نوشتافزار را نیز برای شما فراهم کردهاست. کودک از این کار احساس موفقیت میکند و در نتیجه دوست دارد بازی را دوباره تکرار کند. اگر به بچه اجازه شنبازی بدهیم، او هم سلنیوم جذب میکند و هم میتواند با خاک کاردستی بسازد، شکلسازی کند و به تخیلاتش جان ببخشد. همانطور که آنها به راههای مختلفی فکر میکنند که میتواند پازلها را حل کند، ذهن آنها رشد کرده و با گذشت زمان، مهارتهای حل مسئله در آنها رشد میکند.

البته این اشتباه رو نکنید با این خط فکری جلو نروید که فقط بازی های فکری و آموزشی خوب و مفید است، خرید بازی ارزان به معنای جنس بد است و باقی اسباب بازی ها و عروسک ها همگی بیهوده و غیر مفید هستند. البته ما منکر این بحث نیستیم، اما یک اسباب بازی خوب برای اینکه بتواند سبب ارتقای سلامت روان کودک شود و به رشد فکری او کمک کند باید ویژگیهای دیگری هم داشته باشد. ویژگی چهارم این است که اسباببازی باید حواس پنجگانه کودک را تقویت و بین این حواس هماهنگی ایجاد کند. ماشین کنترلی انواع فراوانی دارد و با هر سلیقه و بودجهای میتوانید ماشین مورد علاقه خود را پیدا کنید. وسایل چوبی دوستدار محیط زیست هستند و به همین دلیل در دنیا مورد توجه قرار گرفته اند تا مدل های بسیار جذاب اسباب بازی ها با این جنس برای کودکان تولید شود. به همین دلیل توصیه میکنیم انواع وسایل بازی را در سبد خرید خود قرار داده و انواع مهارتهای ذهنی و حرکتی را در کودک خود پرورش دهید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار